Skocz do zawartości

Swap silnika n47 143KM na 184KM?


kamil880510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Szukam osób które miały doczynienia z wykonaniem swapu silnika n47, z wersji 143KM na 184?

Silniki oznaczenie maja takie samo, teoretycznie nie powinno być żadnego problemu, ale jak z praktyka?

Czy silnik z f10 czy f30 (poza wymiana miski olejowej i łap silnika) będzie pasował do e90?

I czy skrzynia biegów automat z f10 czy f30 będzie pasowała do e90, a jeśli nie to jakie zmiany trzeba poczynić żeby to hulało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebny jest Vin aby ci odpowiedziec.

tak bez VINU masz inny DDE w 318D niz w 320D co juz bedzie stanowic problem a wiec prawdopodobnie bedzie trzeba wymienic CAS+ DDE + kluczyk. Tylko w twoim podpisie widnieje moc 163 hp, dlaczego mowisz o 143 ?

 

Patrzac na ETK to sa dwa rozne silniki tak na prawde a wiec musisz poszukac roznic lacznie z osprzetem bo Osprzet tez sie rozni w wielu punktach.

 

Z doswiadczenia z benzyna najwiekszy problem bedzie stanowilo oprogramowanie a nie mechanika chyba ze wymienisz kompletny silnik + osprzet +kompy ale wtedy lepiej kupic 320D 184

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój vin to vj83809.

163KM w profilu to pozostałość po poprzedniej e90:)

Teraz mam nowy nabytek w którym był silnik 143KM i automatyczna skrzynia biegów, był. :) Kupiłem auto bez skrzyni i silnika.

Teraz mam jedną wielką dziurę :)

 

Chciałbym włożyć wersje 184, bo koszta podobne jak i przy wkładaniu 143.

Sporo aukcji jest z silnikami od f10/f30, zastanawiam się czy dużo przerabiania żeby wstawić zestaw silnik i skrzynia biegów z f10/f30 do e90.

Silnika bd szukał kompletnego, do tego skrzynia biegów i sprzęgło. A jeśli chodzi o DDE, jest możliwość wgrania softu z wersji 184? Czy od razu szukać sterownika z wersji 184KM i dogrywac go do casa?

 

Po włożeniu zestawu planuje chipa, zastanawiam się nad zasadnością kupna filtra DPF, czy go w ogole potrzebuje ;) Czy tylko wstawić jakąś puszke :)

 

 

http://static.pokazywarka.pl/i/7140106/446052/dsc-0943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada osobista znajdz cas+ DDE + kluczyk i przeloz caly silnik wraz zosprzetem i wtedy nawet 330D nie bedzie trudno.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Włożyłem silnik 184KM ze skrzynia oraz cas + sterownik sinika i kluczyk. Ale niestety nie jest kolorowo :( Na starym sterowniku silnika mogę się połączyć z tym sterownikiem i sterownik widzi większość elementów osprzętu. Na nowym sterowniku od wersji 184 elektronika głupieje, mogę połączyć się ze sterownikiem silnika, ale sterownik już nie widzi jakiegokolwiek elementu przy silniku. Prawdopodobnie po innych pinach idzie sterowanie ze sterownika.

 

Moje pytanie czy ktoś posiada sprawdzony schemat do e90lci z silnikiem n47 184KM i 143KM? Muszę sprawdzić wiązkę w aucie czy czasem nie trzeba będzie poprzepinać pinów zeby to ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nadal borykam się z problemem odpalenia mojej e90. Zakupiłem silnik, cas sterownik silnika i kluczyki, ale nadal nie bangla :( Wcześniej siedział sterownik o nr 8518167, zakupiłem sterownik silnika od wersji 184km o nr 8512047, oraz o nr 8518269, wszystkie sterowniki są na dwie wtyczki. Za cholerę nie mogę się podłączyć z nowymi komputerami, po wpięciu wtyczek do komputera nie mogę się połączyć ze sterownikiem silnika, jak również wywala masę inny błędów typu ABS, wspomaganie itp. Stary sterownik to DDE7 nowy zaś to DDE8, może tu jakiś problem Może ktoś przerabiał problem i wie gdzie ugryźć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.