Skocz do zawartości

problem z pilotem centralnego zamka


husekon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem bmw e87 120d

I pojawił się pierwszy problem mniej wiecej w lato. Otóż mój pilot dzialal z odległości około 20 metrów. dzis jest to dotykanie pilota prawie do szyby.. no lipa straszna. Bo jak domykac szyby z odleglosci skoro tylko w odleglosci 10cm pilot dziala.. wymieniłem niby akumulatorem który jest zwykła bateria Ale to niestety nic nie zmieniło.. problem dotyczy obu kluczyków. Nigdy nie wyswietlil się błąd o słabej bateri jeśli taki istniej.. jakieś pomysły by rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż powiedzieć.. to całe diversity to tylko wzmocnienie anteny od radia.. założyłem inny ten wzmacniacz i nic. Odlaczylem to całkowicie i też bez zmian.. także to chyba nie to.. jak odlaczylem to tylko radio przestało działać.pomysły ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Nie wymaga kodowania.

Jak masz minimalne pojecie i miernik, możesz go obmierzyć.

W lusterku jest płytka do obsługi pilota. Lusterko nie musi być sprawne.

Jakie masz auto? Najlepiej podaj 7 ostatnich znaków VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To masz ten moduł diversity. Znajduje się jak na schemacie pokazano

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/65_1486-elementy-poj-anteny-dachowej/vJS55997


Tu masz filmik jak stwierdzić, czy to wiązka w klapie jest uszkodzona, czy sam moduł. Często woda go zalewa i gnije w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem dzis lotke. Rzeczywiście jest tam wspomniany moduł. Niestety wygląda inaczej niz na filmie. Z jednej strony wchodzą w niego grube kable wyglądające typowo jak antenowe. Z drugiej strony są dwie wtyczki. Jedna czarna z pojedynczym przewodem. Druga fioletowa z trzema przewodami które idą dalej na szybę auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Witam. Miałem u siebie taki sam problem. Antenę znalazłem w lusterku wstecznym. Trzeba zdjąć oprawkę plastykową od szkła lusterka i wyjąć szkło. Za szkłem jest płytka czyli antena. Ja tylko wyczyściłem wtyczkę i zaczęło wszystko hulać. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kolego bezpiecznik nr 63 jest ok . Lusterko dzis podmienilem na takie same sprawne i nadal nie otwiera auta . Co to moze byc bo juz nie mam sily. Centralny dziala z przycisku na konsoli zamyka i otwiera . Brak juz mi sil co to jest . Moze ktos ma jakis pomysl ? Reszta dziala w aucie tak jak powinno dzialac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.