Skocz do zawartości

F20 116i 2VB Tyre pressure indicator/ Reifendruckanzeige


f800r

Rekomendowane odpowiedzi

auto jest z 07.2014 (produkcja), po odkodowaniu VIN ma 2VB Tyre Pressure Indicator.

Samochód jest bez dużej/ małej nawigacji i ma wyświetlacz tylko w radiu.

 

obecnie jest na fabrycznych felgach stalowych z kołpakami.

 

chcę dokupić zimówki 205 50 17 oraz alufelgi OEM 17 (używane z reguły sprzedawane bez czujników)

 

czy czujniki z kół stalowych można przełożyć do aluminiowych?

 

czy da się jeździć bez czujników? (czy istnieje możliwość wyłączenia w komputerze?)

 

czy istnieje szansa, że samochód nie ma fizycznie czujników na felgach a jedynie przelicza obroty z ABS/ ESP?

 

samochód dopiero kupuję i stąd może moje dziwne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

odpowiedź brzmi: da się przełożyć czujniki i nie trzeba na nowo kodować. Wulkanizator przełożył mi czujniki ze stalowych na alu 17, które niezwłocznie zakupiłem.

 

 

nowe pytanie brzmi:

 

czy da się zakodować po 2 czujniki na kazde koło? tzn. jak kupię koła letnie to nie chciałbym znowu przekładać czujników z zimy.

 

czy da się mieć 2 komplety kół z czujnikami bez ciągłego jeżdżenia do serwisu na kodowanie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto samo rozpoznaje nowe czujniki po procedurze resetu (wybierasz w idrive) i przejechaniu z 5km - nie trzeba nic kodowac

 

sam mam w kolach zimowych jeden komplet czujnikow. a w letnich drugi komplet i wlasnie tak to sie odbywa

 

komplet oryginalnych czujników w ASO mozna dostac za 1300zł (ja mam taką opcję w jednym aucie)

 

komplet zamienników HUF (czyli producenta który robi wlasnie czujniki BMW) mozna dostac na allegro na 850zł (moj tata ma taka opcje w swoim BMW)

 

http://allegro.pl/czujniki-cisnienia-opon-bmw-f10-x3-x4-36106798872-i6392759646.html

 

komplet nowych oryginalncyh na allegro za 700zł (ja mam taką opcje w drugim aucie)

 

jest tez czwarta i piąta opcja, czyli zakup uniwersalnych czujników AUTEL i zapgroamowanie iuch pod auto (klonowanie) - ok 800zł w wulkanizacji lub zakup takich czujników na aliexpress wraz z urzadzeniem do ich kolonowania- wyjkdzie z 550-600

 

http://allegro.pl/autel-pad-tpms-programowanie-czujnikow-test-nowosc-i6640488346.html

 

W SERWISIE NIE TRZEBA KODOWAĆ CZUJNIKÓW CISNIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.