Skocz do zawartości

318Ci - wyciek z czujnika płynu chłodniczego


Raiven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z wyciekiem płynu, na podnośniku zauważyliśmy z mechanikiem, że się sączy z czujnika. Mam zamiar go wymienić, jednak mam pewne obawy czy sama wymiana czujnika pomoże. Wg realoem na zdjęciu jest na wcisk (?) ten czujnik, bez żadnej nakrętki ani oringa. Czy ktoś z was wymieniał kiedyś ten czujnik? Bardzo proszę o pomoc, nie chcę robić tego dziesiątki razy, tylko raz a porządnie.

 

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BX91-EUR-05-2004-E46-BMW-318Ci&diagId=17_0140 rysunek podglądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na wcisk, przekręcasz i wysuwasz i odwrotnie. Ale stamtąd nie może cieknąć bo on nie wchodzi w ciecze tylko w taki tunelik w zbiorniczku a w środku jest pływaczek. Tak samo jak z czujnikiem płynu spryskiwaczy. Więc cieknie na łączeniu na dole lub jest pęknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź, trochę mi to otworzyło oczy, bo faktycznie - czujnik nie ma styczności z płynem chłodniczym, a byłem jeszcze wczoraj przekonany w 100%, że ma.

 

http://www.bimmerfest.com/forums/attachment.php?attachmentid=256973&stc=1&d=1291336244

 

Tak wygląda przekrój zbiorniczka, najwidoczniej w pływaku jest magnes, który daje później sygnał do komputera, że jest niski stan, naprawdę niski stan.... trochę to słabe rozwiązanie wydaje mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Koledzy pomożecie ?problem jak w głównym opisie, kapie z czujnika poziomu plynu chlodniczego, wykrecony na zimno nic nie leci, po przejechaniu 3km dopóki nie ostygnie to kropla na sekde, 318, n42. Po wykreceniu nie leci tylko mokro, plyn jest, ponoć czujnik nie ma kontaktu z plynem prawda to ? 3 Mam od 8 lat i tylko dolewki chlodniczego byly max 80ml na rok, a czesto smigam na austrie itd

Mozna wymienic jakos uszczelki z plywaka ?

Czy lepiej kupic caly zbiornik nowy ?

Problem na CITO bo pn wieczor musze leciec 1200km a cysterne borygo brac to nie bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Albo pęka zbiornik albo puściły o-ringi przy zbiorniku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.