Skocz do zawartości

Problem z biegami / drganie samochodu.


frame

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem samochodowym jednak moja becia zmusza mnie do ciągłego nabywania wiedzy co jej jest :D. Mam pewny problem i mam nadzieję, że mi doradzicie.

 

Postaram się wytłumaczyć najlepiej jak potrafię chociaż problem jest dziwny.

Posiadam e46 330d (184KM). Od pewnego czasu spotyka mnie pewien problem, czasami ciężko wrzucić 1 bieg (wchodzi z oporem każdy następny już dobrze). Jak wcisnę sprzęgło, każdy bieg jaki tylko bym chciał wrzucić jako pierwszy wchodzi tak z oporem, jednak czasami problem nie występuje. Dodatkowo podczas puszczania sprzęgła przy zmianie biegów z 1-2 i 2-3, czasami słychać takie jakby głuche uderzenie z tyłu. I ten problem również czasem jest odczuwalny czasem praktycznie wcale. Dzieje się również tak, że gdy zapale samochód, wcisnę sprzęgło i ruszam gałką (jedynka-dwójka) to słychać (bum-bum bum-bum bum-bum bum-bum). Problem irytujący bo czasem jadę 200 kilometrów w trasę nic się nie dzieje, a czasem te problemy. Nie utrudnia to zbytnio jazdy, ale denerwuje.

 

Dodatkowo zdarzyło mi się dwa razy, że podczas ruszania samochód tak lekko drżał jakby chciał gasnąć. Boję się, że może to dwumas, chociaż po zakupie (lipiec) oddałem samochód do wujka mechanika by porobił tam pierdoły o których wiedziałem, i mówił mi że dwumas nie jest idealny ale powinienem spokojnie na nim polatać.

 

Ostatni problem, to podczas powolnej jazdy (np w korku, podczas dojazdu do samochodu poruszającego się przede mną, gdy mój samochód praktycznie się toczy) słychać cyklicznie dźwięk (coś jakby ocierało). Dzieje się to tylko przy minimalnej prędkości 10Km/h.

 

 

Wiem, że trochę chaotycznie wytłumaczyłem, ale liczę na odpowiedzi. Mimo, że wiem jak ciężko rozpoznać problem nie mając samochodu przed oczyma.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ten cykliczny pisk to może być ocierający element o wał napędowy (sam to u siebie miałem) lub wykrzywiona osłona tarczy hamulcowej .

Co do puknięć może być kilka przyczyn łącznik elastyczny , tuleje mocowana wózka -dyfra ,półosie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Pierwszy problem wskazuje na sprzęgło/docisk, czyli pewnie przy okazji dwumasę, jaki jest przebieg auta?

2. Stuki przy zmianie biegów to temat rzeka..półosie, tuleje mocowania dyferencjału, skrzynia biegów (najbardziej prawdopodobna kolejność).

3. Patrz pkt. 1.

4. Do sprawdzenia na podnośniku z którego koła dobiega dźwięk. Albo nie odbija któryś tłoczek albo szczęki hamulca pomocniczego powoli rozsypują się.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwszy problem wskazuje na sprzęgło/docisk, czyli pewnie przy okazji dwumasę, jaki jest przebieg auta?

.

 

300 Tys :x.

 

No czytałem dużo na forum o tych stukach pukach, faktycznie tego od groma jest. Mnie wkurzają strasznie te strzały, ze sprzęgła na 1-2, 2-3. Jak wymieniać sprzęgło to od razu z dwumasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak poprzednik nie zmieniał to około 300-350k km dają o sobie znać, więc pasowałoby zmienić. Na Twoim miejscu zamówiłbym też dwumasę, ale osobno (nie jako komplet ze sprzęgłem) i jeśli po zdjęciu skrzyni Twoja okaże się dobra to spokojnie możesz oddać, ale na 90% też będzie do wymiany (jak nie to pamiętaj o zabieleniu powierzchni starej dwumasy, bo inaczej nie będzie to dobrze działać).

 

Edit:

Możesz zmniejszyć problem z ruszaniem i wyczuciem sprzęgła przez wyrzucenie zaworka cdv, w większości przypadków pomaga.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem się teraz przejechać. Wydaje się wszystko ok, czasem przy zmianie biegów własnie ten stuk, czasem jest ok. Może wystarczyłoby wymienić płyn? Sprawdzałem sprzęgło próbowałem ruszyć z 3jki pod górę, jednak od razu gaśnie więc chyba dobrze? Może przesadzam, ojciec mi mówi, że wątpi że dwumas bo by mi na większych obrotach samochód drżał (ale on nie jest mechanikiem i zna się tyle co ja :D). Nie można moich objawów podpiąć pod inną rzecz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak piszesz, że ciężko jest wrzucić pierwszy bieg to akurat wskazuje na problem ze sprzęgłem/dociskiem, to nie to samo co ślizgająca się tarza sprzęgła, która jest przypalona, to dwie inne sprawy. Jak wchodzi wsteczny?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze objawy niedomagań docisku to problem z wrzuceniem 1 i wstecznego, więc może u Ciebie jest coś innego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem ogólnie myślałem, że mam mało płynu do wspomagania, jednak dziś jak chciałem dolać okazało się ze był. Podczas ruchów kierownicą jak samochód jest zimny to słychać takie brzęczenie, które mija jak już samochód się nagrzeje. Olać to bo pewnie spowodowane jest gęstym olejem czy jednak coś moze byc nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wygląda olej? Jaki ma kolor? Brązowy czy czerwony?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie ciężko przez ten pojemnik coś zobaczyć, ale wydaje mi się, że żółtawo brązowy.

 

Panowie, czarny dzień dziś mam kolejna sprawa.

 

7429333c5eb77.jpg

 

Wysiadam z samochodu coś piszczy, przykładam ucho mówię spod koła, myślałem ze czujnik od ASC może bo mi szwankuje ostatnio jakieś zwarcie, a tu gwóźdź -.- nie zejdzie mi do jutra powietrze? Może jakoś uszczelnić do rana zanim pojadę do wulkanizatora? W ogóle można będzie to naprawić czy opona na wyrzucenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ogólnie ciężko przez ten pojemnik coś zobaczyć, ale wydaje mi się, że żółtawo brązowy.

To najwyższa pora na wymianę.

nie zejdzie mi do jutra powietrze? Może jakoś uszczelnić do rana zanim pojadę do wulkanizatora? W ogóle można będzie to naprawić czy opona na wyrzucenie?

Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie..coś jak "puka mi coś pod maską a mam do przejechania 200km, czy dojadę?", na Twoim miejscu od razu założyłbym zapas a to koło do bagażnika. Wulkanizator musi to ocenić, ale powinien dać sobie radę, chociaż dziwne miejsce znalazł sobie ten gwóźdź, ani na powierzchni styku z podłożem ani z boku :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.