Skocz do zawartości

Bmw F10 523i- problem z ryglowaniem klapki wlewu paliwa


Morfix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem F10 523i z 2011 roku. Auto kupiłem 650 km od domu. Sprawdziłem przez Auto..sto. W zasadzie wszystko ok, raport pozytywny. Pojechałem po samochód, sam jeszcze go sprawdziłem ale dopiero po przyjeździe do domu, przez przypadek odkryłem, że mimo iż auto jest zamknięte, mogę otworzyć klapkę wlewu paliwa. Jest to dość niebezpieczne, z wiadomych powodów. Szukałem opcji w ustawieniach zamka drzwi ale nic nie znalazłem. Jeśli było już coś na forum, na ten temat, to sry ale nic nie znalazłem. Będę za to wdzięczny za pomoc, może ktoś też miał ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Były podobne problemy w dziale E60, w F10 jest podobnie. Musisz się dostać do mechanizmu ryglowania od strony bagażnika i sprawdzić czy siłownik działa, czy bolec nie jest wyłamany, instalację elektryczną.

 

http://i67.tinypic.com/2v9tbf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś ten mechanizm w wewnętrznej części bagażnika, mam cięgno do awaryjnego otwierania ale nic się nie dzieje. Będę musiał sprawdzić elektrykę i bolec, który powinien blokować klapkę. Bardzo dziękuję za odpowiedź i zdjęcie schematu z numerami części.

 

Update

 

Byłem dziś na warsztacie. Rygiel jest cały, silniczek ok. Tyle, że otwiera się ale nie zamyka. Kostka jest dwupinowa. Po zamianie biegunów silnik zamyka ale nie otwiera. Czyli wygląda, że mechanizm jest ok, tylko nie dostaje bodźca. Po wymianie na inny z F 01 sytuacja dokładnie taka sama. Jest sugestia, że pomoże ponowne zaprogramowanie modułu...

Czy ktoś wie, jaki moduł odpowiada, za pracę mechanizmu ryglującego klapkę paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.