Skocz do zawartości

Oświetlenie ambientowe dla F30 zrób to sam :)


Tomek Kemot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
teraz tylko kodowanie HU aby cały ambiet ustawić w idrive na 100% a jasność licznik i wyświetlacz od HU regulacja z palca koło przełącznika świateł bez zmiany reszty podświetlenia auta :cool2:

Dokładnie ;)

Efekt jest na prawdę fajny :cool2: u mnie zwłaszcza na tyle, pewnie dlatego, że krótszy jest a dioda z taka samą mocą świeci.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie też lipton z tym oświetleniem 528 LCI 2014.

Nie mówiąc o fakcie że mi wogóle nie świeci regulacja jasnością lub trybem w iDrive nic nie daje.

Wiem że świeci bo zrobiłęm test ISTA i włączyłęm test modułu wiec się zapaliły ale tak leciutko że jakby nie noc i przyciemnione szyby to bym tego nie zauważył


Ma ktoś patent jak to rozjaśnić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał ktoś ile omów mają rezystory przy modułach LED w wersji przed liftem i po? :lol:

I druga sprawa gdzie dokładnie zakodować podświetlenie na maxa ambientów :?:

teraz tylko kodowanie HU aby cały ambiet ustawić w idrive na 100% a jasność licznik i wyświetlacz od HU regulacja z palca koło przełącznika świateł bez zmiany reszty podświetlenia auta :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Mierzone nie były, ale w linkowanym tu wątku na bimmerpost są porady jakie dolutować do istniejących.


To nie jest kodowanie na maksa, w sensie kodowaniem nie zmienisz max jasności, ale przez bimmercode można ustawić im 100% jasności i rozdzielić od regulowania jasności zegarów pokrętłem przy liczniku.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzeje troszkę kotleta :mrgreen:

Otóż mam mały problem, co jakiś czas w aucie samo przełącza mi się oświetlenie z ambient na modern :shock:

Ktoś się spotkał z takimi cudami, jak zmienię idrive na Classic to jakiś czas jest Ok, aż powiedzmy po trzech tygodnia bez wyraźnej przyczyny zmienia się samo na modern. Da się z tym żyć ale denerwuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dzisiaj przyszły paczuszki, zamontowałem te listewki i nowe moduły led :cool2: . Generalnie te nowe moduły led to świecą tak że widać świecące listwy w dzień :)

Na starych modułach nie było widać w dzień aby ta listwa świeciła.

b882cfa32383ab49.jpg

d29f8058e8d9772c.jpg

8448104b31733d00.jpg

9ea5f145f28f5222.jpg

aa5062da9c8aa9fa.jpg

A gdzie można dostać takie moduły? Jaki mają numery te moduły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kolego (Tomek Kemot) ten Twój link do wydruku 3D nie działa, w związku z tym serdeczna prośba o udostępnienie jakiegoś innego linka bo jestem tym tematem bardzo zainteresowany, w mojej F30 Luxury ambient świeci, ale jest rozproszony, więc za Twoją namową jestem przekonany, że po zamontowaniu takich listewek będzie fajna kreska tanim kosztem, prośba o pomoc w temacie także do pozostałych forumowiczów. Dzięki. :D Edytowane przez JACK DIESEL BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie z innej beczki.

Od zakupu auta zastanawiałem się po co w ustawieniach mam opcje ambient. Nigdzie nie widziałem żadnego oświetlenia. Aż trochę poczytałem i okazało się, że musi być jasność zegarów zwiększona (nie na zero jak to zazwyczaj mam). Ale czy możliwym jest, aby jedynymi elementami ambientowymi były zaślepki od airbag w słupkach B? Bo tylko tam zmienia się kolor i intensywność świecenia jak zmieniam coś w ustawieniach (BMW F34 Luxury).

To jest co najmniej śmieszne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.