Skocz do zawartości

[E92] - 335xi 2008 USA - nie da się zdiagnozować


KuKiKaZMaN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w pojeździe E92 335xi 2008 (z USA) nie mogę wykonać diagnostyki kablami K+Dcan w zestawie z INPą.

Tym zestawem diagnostyka w E39 523i 1999 idzie bezproblemowo (w E39 wykrywa Ignition i Battery, w E92 już nie).

 

Dodatkowo posiadam taki tester Creator C310, on działa częściowo - silnik czyta prawidłowo, ale innych podzespołów już nie (w E92, bo w E39 wszystko czyta).

 

Byłem na diagnostyce w okolicznym warsztacie, nie wiem jaki mieli diagnoskop ale podłączyli się bezproblemowo i mieli dostęp do modułów które chciałem sprawdzić (silnik, airbag, HiFi, klima).

 

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cała twoja problem w tym, że chyba szukać nie chcesz informacji, które DIN76 już pewnie zmęczony opowiadać jak bajkę dla dzieci na noc na każdej stronie tego forum :mrgreen:

PIN 7 i 8 W ADAPTERZE POLACZ :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała twoja problem w tym, że chyba szukać nie chcesz informacji, które DIN76 już pewnie zmęczony opowiadać jak bajkę dla dzieci na noc na każdej stronie tego forum :mrgreen:

PIN 7 i 8 W ADAPTERZE POLACZ :shock: :shock: :shock:

 

Kabel K+Dcan ma przełącznik do pinów 7 i 8 (próbowałem na obydwu - brak efektu). Rozumiem że mam rozkroić wtyczkę i je zlutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja myślę że to nie przełącznik tylko nie ma linii DCAN w tym interfejsie (uszkodzony ) jest tylko linia K

jak nie wierzysz to rozkręć K-dcan i odetnij pin 8 od pinu 7 i na 100% będziesz wiedział

odcięcie ma tylko sens jak jest Ethernet w OBD (zobacz w piny czy są widoczne 3.11,12,13 i pin 8 ) a

ale e92 jest dobrze ogólnie wposażone i ma pewnie CIC więć ethernet napewno jest.

kup od Kamila i na pewno będzie działał http://www.interfejsads.ugu.pl/K+DCAN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to nie przełącznik tylko nie ma linii DCAN w tym interfejsie (uszkodzony ) jest tylko linia K

jak nie wierzysz to rozkręć K-dcan i odetnij pin 8 od pinu 7 i na 100% będziesz wiedział

odcięcie ma tylko sens jak jest Ethernet w OBD (zobacz w piny czy są widoczne 3.11,12,13 i pin 8 ) a

ale e92 jest dobrze ogólnie wposażone i ma pewnie CIC więć ethernet napewno jest.

kup od Kamila i na pewno będzie działał http://www.interfejsads.ugu.pl/K+DCAN.html

 

Kupiłem ten interfejs za 150 PLN na Alledrogo, sprzedawca twierdzi że lepszego nie ma (choć to wygląda jak chińska tandeta).

 

Często sprzedają takie trefne interfejsy, które mają niby wszystko ogarnąć, a działają dobrze tylko na starych modelach BMW?

 

P.S - zamówiłem już interfejs od Kamila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.