Skocz do zawartości

E46 Nawigacja - doposażenie, dvd.


mutchalutcha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dozbierać do dynavina, który najbardziej pasuje do ori.

Ewentualnie kusić się do eonon'a w wersji na windows ce.

Omijać wszelkie badziewie podane wyżej i wszystko to co jest na anroidzie (być może mały wyjątek to eonon, który ma dobrą obsługę)

 

1. ORI (chociaż wiadomo...)

2. Dynavin.

3. Eonon

4. Ukryte radio i podobne zabawy bez psucia kokpitu.

 

Reszta do szamba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym powoli sfinalizować projekt, ale mam jeszcze kilka wątpliwości:

 

1. Mini wzmacniacz czy radio, obydwa 4x50w. Przy tej pierwszej opcji jaki wybrać? Jakieś przykłady (linki), np.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-470-800-watt-4-kanaly-i5712982979.html#thumb/2

albo

http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanaly-usb-sd-radio-fm-pilot-i5511596175.html

 

Czy tablet plus taki wzmacniacz zrobi robotę, czy też potrzebne jest radio?

 

2. Autodroid - ktoś ma i chciałby się podzielić? Instalka ruszy z pendrive?;

 

3. Adapter do sterowania z kierownicy - jeśli podepne się do ori kostki, muszę go kupić, czy sterowanie będzie z multifunkcji?;

 

4. Ladowanie - standardowa ładowarka zapalniczki 5v na dwa USB wystarczy, czy potrzebny będzie jakis lepszy 'regulator napiecia'?

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hay ja własnie niedawno zrobiłem coś takiego, jeśli zamontujesz tablet pamiętaj ze jakość dźwięku drastycznie spadnie, zwłaszcza jeśli użyjesz kabla aux,

ja to obszedłem trochę więc tak, wywalasz całe radio ( ja miałem z tv 15x 15 cm szajs...) montujesz ramkę pasująca do tableta ( ja wsadziłem samsunga galaxy tab 3 ) ogólnie ekran jest tylko widoczny nie ma żadnej zbędnej ramki wygląda nieźle, podłącz zasilanie do ładowarki samochodowej z zasilania radia, (ładowarka samochodowa z 2 gniazdami na usb, i szukaj takiej która nie robi zakłóceń szumów ( takie sa w granicach 100 zł,) radio ja mam pioniera dh cos tam wsadzonego do schowka pod kierownica z lewej, pasuje idealnie, i jeśli chcesz mieć jakość dzwieku w miare dobrym poziomie, uzyj do przekazywania dźwięku bluetoth nie kabla au, jesli radio nie obsługuje bluetooth na alledrogo sa odbiorniki bluetooth za 40-50 zl podpinasz pod radio i pod wcześniej zmontowana ładowarkę i smiga jak trzeba, masz ławy dostęp do tableta podpinania pen drive kart pamieć, ustawien radia, GPS z tableta nie traci zasiegu szybko łapie ja nie odczułem zmian od kiedy zmienił miejsce na stałe, używam do nawigacji automapy i do hollandi czy niemiec nie było żadnego problemu,

 

+ rozwiązania bluetoth masz cały czas możliwość podłączenia muzyki z telefonu innego urządzenia,

+ internety tv szmery bajery wodotryski,

+wygląda dobrze

+padnie tablet zamuli sie można wymienić bez problemu na nowy nie śmigany

- nie działa sterowanie z kierownicy ale pewnie da sie to jakoś ogarnąć

 

 

P.S nie musisz nawet mieć radia do tego zestawu, wkładasz wzmacniacz do bagażnika tam odbiornik bluetooth i omijasz radio wszystkim sterujesz bezpośrednio przez tablet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podalukasz,

 

zrozumialem: bluetooth zamiast aux:-)

Taki odbiornik podpinam bez problemu pod radio lub wzmacniacz? Jakim kablem to idzie?

Czy potrzebne sa jeszcze jakies inne 'filtry' na linii tablet-radio/wzmacniacz, zeby dzwiek byl o.k.?

Mozesz podac link do Twojej ladowarki, ktora 'nie robi zaklocen'?

Do sterowania z kierownicy podobno sa jakies 'uklady':-) Bede szukal...

No i co z tym autodroidem? Instalowales?

Dziekuje za wszystkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

androida mam seryjnego tylko motyw tzw lauher taki samochodowy, odbiornik tu masz link do pierwszego lepszego http://allegro.pl/odbiornik-bluetooth-zrob-glosniki-bezprzewodowe-i5722796190.html on odbiera prze zblutu dzwiek od tabletu i daję końcówkę 3,5 wpinasz w radio lub w wzmacniacz ( do wzmacniacza musisz przerobić trochę kable bo zależy jaki masz ale pewnie znajdziesz gdzieś gotową wiązke) nie potrzeba nic poza tablet odbiornik żadnych filtrów wszystko kompatybilne,

Podjdziesz do sklepu elektronika zapytaj o dobra ładowarkę to ci doradza specjaliści ja jestem lajkiem :) tylko jesli uzyjesz tableta taki jak mój samsung to musisz mieć ładowarkę minimum 2A tw mocna bo wiekszosc ma na 1 A i to trochę mało jesli ma sie muzyke, nawigacje, i internet włącony na raz do tego bluetooth aktywne

 

 

sterowanie z kierownicy hm dało by sie zrobić tylko albo mamy połączenie z radiem -wzmacniaczem za pomocą kabla takiego jak w słuchawkach z przyciskami do regulacji np w telefonie, albo taki odbiornik bluetooth z przyciskami tez sa i pod te przyciski podpiąć przyciski od kierownicy mogło by działać ale to trzeba pokombinować trochę,

 

+ możesz zakupić końcówkę z alledrogo OBD2 na bluetooth i jest w pełni kompatybilne z androidem ściągasz fre softa z neta czy z plyty gratisowej i masz wgląd w parametry samochodu w każdej chwili :) w teorii gdyż w moim 3.0d z 2000 roku nie łączy sie z ecu nie wiem dlaczego ale brata benzyna smiga ok..

 

będąc teraz w hollandi myślę nad montażem wszystkich głośników na bluetooth, omijając wzmacniacz radio i seryjne głośniki wywlic wszystko zastąpić je mini głośnikami bluetooth, zero kabli każdy ma swój wzmacniacz osobny, jakość dzwieku jest rewelacyjna, a po 30 euro mamy jbl głośnik dobrej klasy, mały rozmiar można dać gdzie chcemy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś musi ci "napędzać" głośniki wzmacniacz lub radio odbiornik bluetooth ma za zadanie tylko odbierać dźwięk, a dlatego lepsza jakość bo android ma wyjście aux mono i to najgorszej jakości za to bluetooth przekazuje cyfrowo, nie znam sie na tym ale sprawdzałem obie wersje i potwierdzam z bluetooth gra przyjemnie nie odbiega jakością od muzyki z normalnego radia usb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...android ma wyjście aux mono i to najgorszej jakości za to bluetooth przekazuje cyfrowo, nie znam sie na tym ale sprawdzałem obie wersje i potwierdzam z bluetooth gra przyjemnie nie odbiega jakością od muzyki z normalnego radia usb.

 

Skąd ty takie rewelacje wziąłeś? KAŻDY tablet czy telefon ma wyjście stereo. Coś kolego musiałeś spaprać przy robieniu kabla bo nie ma opcji, żeby z tabletu dźwięk mono szedł...

No i tanie odbiorniki BT wcale nie oferują lepszej jakości. Pomijając ew. zakłócenia to mają kiepskie przetworniki cyfrowo-analogowe.

 

Swoją drogą zastanawia mnie jedno - jak wam się tablet zawiesi to w jaki sposób go wyłączycie, skoro całość jest zamknięta pod ramką i dostępu do przycisku zasilania nie ma? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kilka razy to napisałem nie jestem w tym specjalistą ale poczytaj u wujka Google, pisze ze przez kabel z tableta na adroidzie masz gorsza jakość niż przez bluetooth,ja sprawdzałem i potwierdzam, a co za problem przycisk od włączania/resetowania tabletu przenieść na ramkę ? Ja mam zrobione tak by w 10 sekund tablet wyciągnąć z ramki.. i zabrać do domu na np. aktualizacje

 

PS. zle napisałem chodziło mi o procesor dzwieku i dzwięk cyfrowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe...

Ten odbiornik na BT musiałby mieć lepszego DAC niż montowany w tablecie (chyba, że to tablet za 100zł). A takie cuda kosztują kilka ładnych stówek.

Gorszy dźwięk po kablu może wynikać z kiepskiej jakości kabla/końcówek - tu już sygnał leci analogowo i łatwo go popsuć.

 

"a co za problem przycisk od włączania/resetowania tabletu przenieść na ramkę"

Grzebię w tabletach/telefonach więc się wypowiem - to jest problem, bo trzeba tablet rozgrzebać i lutować bezpośrednio do płyty taki przełącznik. Potem jeszcze trzeba to sensownie wyprowadzić na ramkę. Plus jakiś łącznik, bo na sztywno tego przecież nie założysz jeśli ma być demontowalny tablet.

 

Odbiornik na BT jest wygodny, to fakt, ale śmiem wątpić czy daje lepszą jakość dźwięku - a już na pewno nie taką, żeby usłyszeć różnicę w aucie. No chyba, że masz profesjonalnie zrobione nagłośnienie - tyle, że wtedy nikt się nie bawi w takie "protezy" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co: kabel czy bluetooth?

Jedno i drugie trzeba ciągnąć przez cały samochod - ładowanie modułu od zapalniczki, albo połączenie tablet-wzmacniacz.

Radia nie bedzie; głośniki będą podpiete do wzmacniacza.

Pozostaje więc kwestia sygnału.

Czy potrzebne będą jakieś 'filtry', moduły RCA,itd...?

Dodam tylko, że będę testował nowy wzmacniacz AUNA 4x90 RMS. Nie spodziewam się rewelacji, ale spróbować zawsze można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli prosto pod wzmacniacz będziesz dawać odbiornik od bluetoth to podepnij zasilanie gdzieś w bagażniku np pod antenę uruchomi sie jak przekręcisz zapłon i nie trzeba ciągnąć kabla,

 

ja używałem samsunga galaxy 3lte i mam radio pionier deh cos tam i w tej konfiguracji lepiej dziala odbiornik bluetoth, a kabel aux miałem kupny nie robiony, nie wiem jakiej jakości ale z zestawu do wzmacniacza,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podalukasz,

 

jak myślisz, czy taki odbiornik będzie dostarczał wystarczająco dobry sygnał?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5721253889

 

Zamontuję go z przodu, będę miał mikrofon i rozmowy przez bluetooth, a mini jackiem pociągnę do wzmacniacza na chinch i powinno być ok.?

Mógłbym go dać z tyłu, jak napisałeś, ale czy przy rozmowie mikrofon wyłapie mój głos? Chyba nie:-)

 

Chodzi tylko o sygnał. Czy ten podany przez Ciebie (tzn. większych rozmiarów) prześle lepszy sygnał...?

Być może ten odnaleziony przeze mnie to zwykły badziew i lepiej zamówić ten większy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.