Skocz do zawartości

E61 2005 N52B25 przydusza przy ostrym dodaniu gazu


Rudy83

Rekomendowane odpowiedzi

Zła wiadomosc jest taka, ze ten motor powinien dociagac do 15atm (lub 14.5bar jakos).

Bylem dzis w BMW i ten motor N52B25 ma katologowo kompresje miedzy 9 a 18! A teraz ten ciekawy kawalek- kompresja zalezy od polozenia valvetronic :duh: :mad2:

BMW nie posiada informacji niestety jaka kompresja ma byc w jakim polozeniu.

Kompresja a raczej jej roznica dopuszczalna to 2bar miedzy cylindrami.

Info jest dostepne w ISTA

11 00 Engine in general N52 B25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW podaje też, że normalna konsumpcja oleju jest do 1l/1000km, oraz takze to, iż oleju w ASB się nie zmienia. Resztę sami możecie wywnioskować na ile ich informacje są rzetelne.

Kompresja od VVT, bzdura, niby dlaczego? VVT reguluje _SKOK_ zaworu, a nie siłę ich domykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wrzucilem swiece Denso iridium TT, zmieniona zostala uszczelka poktywy, nowy olej 5w30 i auto sie zamulilo. Elektroda swiecy mimo takiego samego gwintu wystaje mnie niz elektroda starych Boshy. Kompresja sprawdzana na cieplym przed wymiana - 12Bar na 1 do 6. Spalanie spadlo srednie z 11.9 do 11.3 przy takiej samej nodze a moze i ciezszej (guzok sport zamontowalem :wink: )

Elastycznosc silnika - spadek o 3 sekundy! 64.4km/h do 96.6kmh robi w 11 sekund, poprzednio w 8 ! :zlosc: Dobrze lapie na niskich obrotach ale stracil moc jak zaczynaja rosnac.

Komputer oczywisnie nie wywala bledow - bo po co!. Korekty na cylindrach prawidlowe i duzo lepsze niz przed wymiana swiec! :mad2: Dzis doleje AR9100 i zobacze czy cos sie zmieni. Tak czy inaczej -

skasowalem robienie instalacji gazowej za tydzien i odstawiam szrota do mechanika co zajmuje sie tylko BMW z nadzieja ze cos znajdzie.

a.. warto wspomniec - nie przydusza juz przy ostrym dodaniu gazu :duh:

nie wiem czy nie powinienem zrobic resetu adaptacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odstawiam szrota do mechanika co zajmuje sie tylko BMW z nadzieja ze cos znajdzie.

 

Znalazł coś?

Tak, doslownie NIC! :mad2:

 

Silnik chodzi rowno, Jest jakies pukanie ale nie wiemy z kad. Pukanie caly czas bylo i nie jest ani gorzej ani lepiej. Nie ma na zimnym. Pozniej jak sie rozgrzeje to jest. Dochodzi z prawej strony silnika - jakby z dolu.

Mam do zrobienia troche zawieszenia - co bylo do przewidzenia ale na razie nic nie stuka. Leci olej troche z mostu i miski olejowiej i uszczelki powyzej - ale BMW mowi ze nie ma uszczelki ktora jest :duh: wiec nie wiem gdzie ja kupie.

Jak na razie jezdzi. Spalanie spadlo mi o 1L na 100KM przy wiekszym bucie. Nie dusi sie od czasu jak cos sie walnelo mi z kompem cokolwiek to bylo. Jezdzi normalnie ale troche brak mu mocy. Mysle ze to swiece - za malo elektroda wystaje. Dokrecilem je bo byly luzne troche co poprawilo sytuacje ale bede zmienial na NGK jak tylko bede mial na to kase.

Termostat niby tez zaczal dzialac - ale czasem spada do 75*C i tak zostaje czasem a czesto wraca do normy po kilku kilometrach. INPA - nie pokazuje bledow.

AR9100 - dolalem i nie zrobil zadnej roznicy jak na razie. Kompresja nadal rowna na cylindrach - 12Bar. Nie dymi jak sie rozgrzeje czy jak go krece do odcinki. Dymi troche rano co wyglada jak para wodna. Wody nie ubywa. Oleju nie wydaje sie brac bo rura wydechowa czysta ale zobacze za niedlugo bo chwilowo dolalem AR moglo sie wyrownac zanim komputer pokazal ze spadlo. zrobilem 1600KM od wymiany.

 

W tym momencie sie poddaje bo skonczy sie to tak jak z moim 2gim autem - od prawie 3ech lat / 50.7 tysiecy KM szukam powodu dlaczego wskazowka na wolnych mi faluje.

 

Cokolwiek jest z tym autem - musze czekac az sie po prostu rozkraczy. Mam pomoc drogowa z dodatkowym pakietem naprawy w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.