Skocz do zawartości

[e90] Problem z otwieraniem/domykaniem szyby


bind2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam problem z tylną szybą, podczas domykania osoba włożyła rękę szyba zjechała w dół kilka cmi od tego czasu nie ruszy na żadnym z przycisków. Na desce mam komunikat

Power window anti-trap function, czy jest problem z komputerem trzeba to jakoś zakodować ponownie? bezpiecznik sprawdzone. Musiałem rozkręcić tapicerkę i ręcznie dociągnąć szybę. Z pilota też nie rusza ani w dół ani w górę.

 

A może jednak padł przekaźnik szyby ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też po raz pierwszy mi się wyświetlił błąd anti-trap szyberdachu ale zaadaptowałem go i wszystko wróciło do normy.

Spróbuj na włączonym zapłonie przyciskiem spróbować odsunąć szybę i trzymaj go tak z 20 sekund. Jak pomoże to zasuń i też przytrzymaj dłużej.

 

Poza tym nie jest ciężko wpisać w google "anti trap bmw" i coś poszukać, bo jest tego multum :mad2:.

 

http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=130970

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma. Ja z żółtą ikonką szyby jeżdżę już chyba ze 3 miesiące, z tym że u mnie szyby tylne otwierają się po 3-4 cm. Dwóch speców tym się zajmowało i się poddali. Żadna adaptacja nie pomaga (ręczna, komputerowa), komputer serwisowy nie wykazuje żadnych błędów, a szyby nie chodzą prawidłowo.

 

Co do dachu to też miałem błąd i ręczna adaptacja rozwiązała problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wszystkimi możliwymi sposobami, pojechałem do jednego gościa poddał się, pojechałem na Balicką w Krakowie do nieautoryzowanego serwisu BMW podpięli pod komputer (gość mówił że taki sam jak w serwisie autoryzowanym) i nic. Dwa razy byłem u nich. Gość od komputera też się zdziwił, mówił że jeszcze się nie spotkał z takim przypadkiem. Zero błędów, jedynie co "stwierdził" to że według niego winne są drzwi przednie kierowcy (nie wiem nawet na jakiej podstawie), ale przednie chodzą idealnie. W inpie pokazuje mi, że tylko włącznik w drzwiach kierowcy jest "zaadaptowany" aczkolwiek pasażera szyba chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdjac boczek i nasmarowac prowadnice i uszczelke szyby np. takim czyms co uzywaja hydraulicy do uszczelek bo nie niszczy gumy. Moze pomoze.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Cześć, od wczoraj mam problem z tym komunikatem. Błąd wyskakuje pod opaleniu, znika, po kilku sekundach od nowa wyskakuje i tak w kółko. Wszystkie szyby działają normalnie, płynnie schodzą w dół i wstają po jednym wciśnięciu guzika. O co chodzi? co zrobić? miał ktoś z Was podobny problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.