Skocz do zawartości

Problem połączenia OBD


BMW-MANIAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem a w sumie to kolega któremu ogarniam e46. Nie mogę się połączyć za pomocą żadnego kompa do auta po prostu się nie łączy próbowałem delfhi, texa, kts, inpa, disa, i on jeszcze jeździł do różnych wszędzie lipa. Auto ogólnie jeździ silnik m57 184km auto pali i jeździ bez zarzutu, kiedyś się łączyło i bez przyczyny przestało tzn. nikt nic nie grzebał tylko chciał poduszkę skasować bo się kostka pod fotelem odpięła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam podobny problem i częściowo go rozwiązałem tzn wróciła komunikacja ze wszystkimi modułami i sterownikami prócz ze sterownikiem silnika, nadal brak komunikacji. Winny okazał się czujnik kąta skrętu przy kolumnie kierowniczej, po jego odpięciu komunikacja wróciła z w/w modułami.

Zmierz napięcie na pinie 7 i 8 w złączu obd. W pinie 4 i 5 masz masę. Aby móc się zkomunikować napięcie powinno być większe od 2V daj znać jak zmierzycie.

Wszystko należy sprowadzać do najprostszej postaci ale... nie bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. w końcu zmierzyłem napięcia w złączu i na 7 pinie jest 0,31v a na 8 jest 0,25v. Pozostałe piny ok 4,5 masa jest 1 i 16 napięcie 12v. Po podłączeniu inpy wykrywa zapłon ale wyskakuje taki błąd:

http://imagizer.imageshack.us/v2/320x240q90/661/LlAYQw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dzisiaj wymieniłem sterownik silnika i ews. Co ciekawe łączy się teraz ze sterownikiem silnika a pozostałe moduły dalej lipa. Wie ktoś co może być bo zaraz kur....e podpale. Aha po wymianie komputra na 7 pinie pojawiło się 12v na 8 dalej 0.25v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Witam odgrzeje temat mam podobny problem nie mogę się połączyć żadnym programem z e46 cabrio 2002 3.0i jedynie łączy mi sie ze sterownikiem silnika a zadne inne moduły nie chce ncs tez nie chce sie połączyc ???? pozdrawiam i czekam na pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich , jestem nowym użytkownikiem BMW e46 320d 150 km 2002r.

Mam a mianowicie problem z podłączeniem się do sterownika ABS DSC . Jest brak komunikacji . Chcę się podłączyć ponieważ mam błąd który raz świeć się odrazu po odpaleniu auto , wyłącza się kontrola trakcji i świeci się na żółto kontrolka od ręcznego . Moje Auto łączy się ze wszystkimi systemami tylko nie z ABS . Byłem również na innych komputerach i jest to samo . Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.