Skocz do zawartości

e70 3.0d WYWALA PŁYN WSPOMAGANIA PRZEZ KOREK


Piotr1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! proszę o pomoc tych co mieli podobny problem, a więc do rzeczy - nagle zauważyłem że płyn ze wspomagania wycieka przez korek... ;/ wywala juz problem ze stabilizacją dynamic drive ale to oczywiste kiedy poziom płynu jest niski... Kiedy skręcam kierownicą wtedy wylatuje jego więcej. Mam wrażenie że jest gorzej jak jest zimny. Błędów z tym związanych na kompie brak... na odpalonym silniku kiedy odkręcę korek to buzuje przelewa się i pieni. Dodam jeszcze że malowałem 3 felgi i auto 2 dni stało na kołkach - nie wiem czy ma to jakiś wpływ? miejsce to miało zaraz po wsadzeniu kół lecz nie wiem czy jest coś wspólnego. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem o podobnym przypadku. Okazało się że zaworek/odpowietrznik w korku był niedrożny. Zrób małą dziurkę w korku, jak pomoże to kup po prostu nowy korek.

 

ok, jutro to uczynię i dam znać jaki efekt :D Choć tak mi się wydaje że skoro wywala z tego koreczka między górą, a dołem korka to chyba działa zaworek/odpowietrznik? poniżej zamieszczam fotkę skąd dokładnie ucieka płyn.

 

14572488_914520878691554_1439472831_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości przypadek który opisałem z odpowietrznikiem dotyczył serii F, 750. Gość dał 11tyś za nową maglownicę w ASO a winny okazał się korek.

 

To ładnie :D w F serii 7 jest korek na taki imbus duży inny korek niż zastosowali w X5 i nie wiem jaka to zasada działania. Kiedy mialem auto na kołkach moze układ sie zapowietrzył? postaram sie w dwie osoby krecic kierownicą lewo prawo na otwartym i dolewać. moze pomoze?

 

No i lipa... :/ chciałem odpowietrzyć układ i na odkręconym korku odpaliłem auto i wywaliło płyn jak z wulkanu :/ cale auto w płynie masakra jakaś, buzuje i wywala płyn ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Widzę że temat nie tylko jest ciężki dla mnie... zamówiłem drugą pompę wspomagania i dam znać jaki efekt, pompa z polifta jak na moje nie szczęście oczywiście 2x droższa :D mam nadzieję że to ona była winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Temat możemy zamknąć. Przerobiłem dwie nowe uzywane pompy, a okazało się że układ byl zapowietrzony... o odpowietrzyć go nie jest tak raz dwa ponieważ niby jest jakis adaptive i masa węży związanych ze wspomaganiem. Kiedy auto wisiało coś ta sie zapowietrzyło. Jedyne co się mogłem dowiedzieć w serwisie to ze kręcili kierownicą na zgaszonym dalej nie wiem jak to robili? niby na maglu nic nie odpowietrzali. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.