Skocz do zawartości

E39 540i błędy zapłonu


radzikj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegoś czasu męczę się z bardzo nierówną pracą silnika poniżej 1000obr... BMW z 1997 roku

 

Błędy jakie uzyskałem z prostej aplikacji obd:

 

p0150 - 02 sensor circuit - sonda lambda przed katem? Może ona powodować wszystkie pozostałe błędy?

p0300 - Random/Multiple cylinder misfire detected

p0302 - cylinder 2 misfire

p0305 - cylinder 5 misfire

p0306 - cylinder 6 misfire

p0307 - cylinder 7 misfire

p0308 - cylinder 8 misfire

p0325 - knock sensor 1 circuit - domyślam się, że czujnik spalania stukowego wywala błąd bo jest masa przestrzałów na cylindrach

p1384 - podobno błąd ogólny specyficzny dla każdej marki odrębnie

 

Ostatnio wymieniałem świece na Denso platynowe jedno elektrodowe. Auto jest na gaz i tak samo jak na benzynie na biegu jałowym telepie całym autem... Na wyższych obrotach auto już wraca do równej pracy jednak nie wiem czy jest taka moc jak powinna.

 

Gdzie szukać przyczyny tego wszystkiego? Zacząć od sond lambda przed katem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój "gazownik" powiedział że pierwsza rzecz jaką trzeba zrobić jeśli są problemy z gazem to wywalić świece denso. Podobno największy chłam jeżeli chodzi o gaz. Tylko NGK jedno elektrodowe.

 

ALe u CIebie to samo na gazie i benzynie... to coś innego pewnie. Jak jest sonda walnięta to i tak ją trzeba wymienić i tak. Bo bez sond auto wariuje na gazie. Przynajmniej u mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno bledy sondy lambda i misfire cylindra 5 w silniku 4.4 w e53 . Niezle telepalo silnikiem szczegolnie na zimnym i przy przyspieszaniu na cieplym i zimnym , auto mialo mniej mocy . Diagnoza to : martwa cewka na 5 cyl. Swiece byly ok. na 90% twoje sondy sa ok ;) U mnie cewka padla chyba ze starosci bo mialem doslownie sladowe ilosc oleju w jednym gniezdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sucho przy świecach z jednej i drugiej strony, bo poprzedni właściciel całą górę robił i uszczelniał :) U Ciebie jest też przy przyspieszaniu... tutaj tylko na niskich obrotach, a już totalna porażka jak zejdzie do 500-600 obr (nie wiem tylko czy przez to straciło trochę na mocy przy przyspieszaniu i w górnych zakresach jednak prawie nie czuć żadnych mocnych wibracji)

 

Zamówiłem 4 cewki i 4 nowe fajki. Mam nadzieję, że to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajki zmienione i brak poprawy ale...

 

Odczytując parametry silnika doszedłem do tego, że:

 

STFT Short time fuel trim bank 2 wynosi 0%

wywala błąd sondy ale z rozwinięciem, że STFT bank 2 = 0%, a bank 1 - 25%

wypadają zapłony na banku 2 (cylidner 5,6,7,8 jak pisałem wcześniej)

obroty 560-620

 

Wziąłem się za odpięcie MAF czyli przepływki i... działa idealnie...

STFT bank 2 waha się między 0,8% a -1,6%

nie wypadają zapłony

nie ma błędu sondy

obroty 800-815

 

Jedynie co zauważyłem to po odpięciu przepływki wyłącza się DSC.

 

Wymieniłem filtr powietrza na zwykły papierowy, bo siedział niestety SUPER SPORTOWY K&N przez którego padła przepływka... olej z tego badziewia zabrudził pół dolotu plus przepływkę, która padła praktycznie w kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po wymianie przeplywki nie za bardzo sie poprawilo... Dalej trzesie przy niskich obrotach... Troche mniej ale jednak duzej poprawy nie ma :(

 

Ma ktos pomysl co tu moze dolegac? Kupilem czujnik temperatury w dolocie, bo juz na prawde nie mam pomyslu co moze to powodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale sprawa w 90% rozwiązana.

 

Okazało się, że silniczek krokowy byl tak brudny, że się praktycznie nie ruszał i blokował. Wyczyściłem go preparatem do turbo i egr. Błędy od 2 dni nie wróciły, obroty trzymają się równiutko, odpala z łatwością i nie przygasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.