Skocz do zawartości

330d - bardzo uciążliwe wibracje podczas przyspieszania


MMichau

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od bardzo długiego czasu zmagam się z problemem, na który nie mam już pomysłu. Moja BMka podczas przyspieszania wpada w bardzo nieprzyjemne wibracje. Sytuacja jest najbardziej odczuwalna na biegu 4 i 5 i jest zależna od obrotów. (1400-2500 rpm). Co więcej, problem postępuje, gdyż zaczął się przenosić nawet na kierownicę. Jazda autem jest bardzo uciążliwa, gdyż wibracje przypadają głównie na prędkość drogową (90-120 km/h), powyżej tej prędkości nieco ustępują, ale nadal są odczuwalne. Auto ma sprawne zawieszenie, wymieniony dwumas, łącznik między skrzynią a wałem, nie jest to również problem z kołami, gdyż po wrzuceniu na luz, wibracji nie ma. Silnik idealnie trzyma moc, korekty wtrysku na rewelacyjnym poziomie. Koło pasowe i poduszki silnika wyglądają bardzo dobrze. Dodam tylko, że turbo jest wymienione na 2260v i to na jego najwyższą aktywność przypadają wibracje, chociaż to pewnie przypadek.

 

Jestem już zrezygnowany, bo auto pochłania kolejne porcje pieniędzy, a jazda nim jest po prostu udręką. Postaram się poźniej wrzucić film, może komuś przyjdzie do głowy jakiś świetny pomysł, który sprawi, że auto znów będzie jechało jak trzeba.

 

E46 330d 184KM, 2000 rok, manual, 320 kkm przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wygląda na wibracje z przeniesienia napędu.

Klasycznie to podpora wału ale przy tej robocie mechanik się może dopatrzyć więcej np wyważyć wał .

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub wału przy dyfrze również wymieniony (zacinał się). Podpora wygląda również dobrze, chyba nawet była już wymieniana i to na oryginał, krzyżaki na wale sztywne. Myślałem, żeby oddać wał do sprawdzenia na wyważenie, bo już nic innego mi chyba nie zostało. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.