Skocz do zawartości

zmiana akumulatora z 80Ah(zwykłego) na 85AH AGM


loczards

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

zakładam nowy temat poniewaz na zadnym forum i w zadnym poscie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi od poczadku do konca krok po kroku jak ncs-em zmienic pojemnosc ah bateri??

 

Owszem jest cos na ten temat ale sa to słowa wyrwane z kontekstu badz teksty dla tych którzy sie na tym znaja.Ja nie mając z ncs-em wczesniej do czynienia mało mi mowia odpowiedzi takich uzytkowników wiec przydał by sie jeden konkretny opis krok po kroku dla wszystkich jak to zrobic zeby juz nikt nie musiał sie pytac :)

 

osobiscie doszedłem do read ecu i tam juz nie wiem co mam zrobic :/ prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A tam to się przy zmianie akumulatora nie wchodzi w NCS tylko Enter FA

najlepiej najprościej ista P przy rejestracji nowego akumulatora nie programuje wtedy sterowników tylko tworzy plan wymiany i kodowania dla przypisania nowego akumulatora ,tylko w okienku odznaczamy jaki akumulator dla e90 dostepne są

E B046 BATT_46AH //46 Ah-Batterie

E B055 BATT_55AH //55 Ah-Batterie

E B070 BATT_70AH //70 Ah-Batterie

E B080 BATT_80AH //80 Ah-Batterie

E B090 BATT_90AH //90 Ah-Batterie

E A070 BATT_AGM_70AH //70 Ah-AGM Batterie

E A080 BATT_AGM_80AH //80 Ah-AGM Batterie

E A090 BATT_AGM_90AH //90 Ah-AGM Batterie

 

np B090 to zwykły akumulator 90AH ista dopuszcza ok 10AH różnicy we wpisach w sterownikach w porównaniu do akumulatora w bagażniku

więc mając wpis B090 możemy mieć akumulator 80AH do 100AH zwykły kwasowy

tak samo w AGM wpis A090 to jest dla akumulatora 90AH AGM ale dopiszczalne jest wartość ok 10AH różnicy więc przy 85AH możemy wpisać

-A090 lub -A080 i obie wartości są prawidłowe

NCS akumulator wpisuje się tam gdzie FA

usuwamy starą wartość odznaczając i delete z klawiatury

zapisujemy w FA -A090 > ADD OK > wpisujemy do FA w module CAS i FRM opcją FA_write

później kodowanie do serii CAS ,JBE ,KOMBI, DDE/DME (jak jest silnik opcja 4-mot 6-mot) profilem expertmodus (ten sam co do zmiany FA) funkcją SG_Codieren (zmienia się ją po F2)

w zasadzie to można wszystkie sterowniki kodować do serii z FA z nowym FA

ale najprościej jest ISTA P tylko wybieramy jaki akumulator i zatwierdzamy plan i gotowe (należny sprawdzić czy nie zostało odznaczone jakieś programowanie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Din 76 i dzieki za szybka odpowiedz :)

wiec tak... nic dziwnego ze nie mogłem tego znalesc jak szukałem nie tam gdzie trzeba.

 

Wszedłem w to Enter FA i miałem na samym dole paska tego ADD własne B080 w moim dokładnym przypadku i zmieniam to po użyciu delete.

Nie rozumiem tylko "kodowania do serii" gdzie to jest ?? poznej jak cofnąłem F6 i wszedłem jeszcze raz w to FA (sam nie wiem jak to do konca zrobiłem) to na srodku programu pokazało mi sie własnie to o czym piszesz czyli CAS ,JBE ,KOMBI, DDE/DME funkcja SG_Codieren czego przy pierwszej zmianie tego nie miałem.

 

i jeszcze kilka pytanek :P

czy to sie robi w profilu expertmodules czy expertmodule ??ja robiłem w module :/

czy w ncs moge,idzie i czy ma to sens zmienic na wartosc 85 czy tylko 80 badz 90 ?? bo pisałes o toleranci która uznaje ISTAP ale nie wiem jak jest z tym w ncs

czy mozesz dac jakis link namiar albo dokładna wersje ISTAP ?? to moze sobie tym to zrobie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy w ncs moge,idzie i czy ma to sens zmienic na wartosc 85 czy tylko 80 badz 90 ?? bo pisałes o toleranci która uznaje ISTAP ale nie wiem jak jest z tym w ncs

czy mozesz dac jakis link namiar albo dokładna wersje ISTAP ?? to moze sobie tym to zrobie bez problemu

 

Tak naprawdę to nazwa profilu nie ma znaczenia liczy się co zawiera profil i opcja ja używam NCS 4.0.1 i do niego są dostępne 3 profile

i właśnie do zmiany FA i kodowania do serii jest nazwa profilu Expertenmodus ,

ale ja potrafię sam edytować profile ważne aby były odznaczone odpowiednie opcje i nie zaznaczone manipulowanie plikiem fsw_psw man

w starszym ncs 3.0.8 lub 3.0.1 jest inna nazwa podstawowego profilu chyba expertmode ale nie pamiętam dokładnie muszę poszukać na wirtualnej maszynie ponieważ mam win 10 64bit, a te starsze są wersjami 16bit i nie działają w środowisku 64bit windows

kodowanie FA nie wolno wpisywać innych opcji niż te co podałem dla e89

żadnych linków do ista P nie daje niestety .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.