Skocz do zawartości

BMW E93 330D - Sprawy mechaniczne zamknięte! Zaczynamy zimę


alibizi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skrzynia byla robiona przy 150kkm. Popatrz u mnie w galerii. Robiłeś u Adama ?

 

EDIT: Robiona w sensie serwis skrzyni.

 

 

Przy 150k był tylko olej. Skrzynia miała tendencję do kopania przy gazie wciśniętym delikatnie - przeciągała do 2400 obrotów po czym zmieniała bieg z wyczuwalnym kopnięciem. Teraz po serwisie mechatronika jest wzór - działa jak nowa. Robione klasycznie u Adama, sam wspominał że ostatnio był tylko olej, mechatronik był nieruszany.

 

Klocki fakt - zabiły tarcze momentalnie. Kiedy zaczynało się traktować hamulce agresywniej to z dnia na dzień widać było jak tarcza zmienia kolor. Może i mniej pylą ale tarcz nie starczyło nawet na jeden komplet klocków.

 

 

I nadal zastanawiam się nad sprzedażą... Żeby kupić coś, co faktycznie będzie dla mnie odczuciem zmiany na plus muszę podwoić wartość auta. Białas jest teraz autem doprowadzonym technicznie do wzoru. Pod względem wyglądu też nie mam się czego wstydzić :D Koleżanka w pracy kupiła Audi A5 z 2014 roku i białas wcale nie wygląda na starszego o 7 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze po takich nakładach to aż szkoda autko sprzedawać.

Znam ten ból sam w 6er wpakowałem trochę kasy i z każdą naprawą odechciewa mi się sprzedaży.

Ja u siebie też robiłem regenerację mechatroniki i dużo lepiej zmienia biegi bez żadnego przeciągania ani kopnięć.

Co do tarcz po Zimmermannie się nauczyłem że żadnych eksperymentów z zamiennikami.

Po niecałych 10 tys tarcze miałem do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak chodziło mi o olej.

To szarpnięcia były mega sporadyczne i myślałem, że to już jest nie do zrobienia bez wymiany skrzyni. Dobrze, że się da to zrobić.

Co doklocków to mój największy wyrzut sumienia w e93. U mnie tez teraz wszystko na oem.

A co do podwojenia nakladu na auto to fakt. U mnie wlasnie tak sie skonczylo. Cięzko znaleźć w okolicach 100k auto ktore daje podobnie dużo frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oem czy jurid ta sama jakosc. to ceramika sie nie sprawdza w retailu.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.