Skocz do zawartości

E61 530d - Niedzialajacy tempomat


raf1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynajac od poczatku, jak juz kupilem auto tempomat nie dzialal. Po podlaczeniu Inpy wyskakiwal blad aktywnego tempomatu mimo posiadania zwyklego. Ponad rok temu bawilem sie troche w tym temacie robilem aktualizacje softow jedyne co uzyskalem to znikl blad aktywnego tempomatu ale z braku czasu temat umarl. Poztanowilem do niego powrocic teraz.

 

Kroki jakie poczynilem na ten moment to:

-Aktualizacja DDE przez WinKFP nr sterownika 7795553 soft byl wgrany 7800805, a zostal wgrany 7802544, myslalem ze moze ktos grzebal przy aucie jakis chip lub cos innego jednak to nie dalo rezultatow.

-w FA wpisane $540 do CAS i LM(posiadam LM2 dokladalem lampy LCI), przekodowalem pustym plikiem *.man - CAS, LM oraz KOMBI.

-w Tool32 w DSC uruchomilem funkcje zerowania kierownicy(offsetwerte_dsc_sensoren_null)- chyba ze zle robie ta czynnosc.

-w Ipnpie manetka na podgladzie dziala prawidlowo, kazdy sygnal jest odczytywany.

 

Na ta chwile nie mam wiecej pomyslow i nie moge nic wyczytac po forach... moze ktos podpowie cos jeszcze? Wyczytalem jeszcze gdzies tu na forum ze kolega podmienil DDE oraz CAS i tempomat zaczal dzialac. Ja chcialbym sprobowac narazie bez takich zabiegow. Ewentualnie moze ktos z Bydgoszczy lub Warszawy moglbym podjechac zeby zerknac na to.

 

Oczywiscie skrzynie mam Automatyczna, jednak dzisiaj zauwazylem dziwna rzecz, wpisujac moj vin na bmwstore wyskakuje skrzynia neutralna to znaczy ze jest to automatyczna?

 

 

centrum sterownia kolumny kierownicy mam o numerze 6 950 518, w bmwstore nie widnieje taki numer... w googlach znajduje taki numer ale zadnych konkretow moze w tym jest problem?? ale z kolei inpa czyta bez problemu sygnaly manetki wiec??

 

 

Mam tez 3 bledy w dde i nie moge ich rozszyfrowac... w sasiednim temacie odczytalem ze jeden dotyczy ACC czyli aktywnego tempomatu??

 

http://i.imgur.com/xEq280l.jpg

http://i.imgur.com/J2R3vbj.jpg

http://i.imgur.com/dMqlECk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja upartosc w dazeniu do celu i tym razem nie zawiodla :) Tempomat dziala :)

 

Najwazniejsze to pozbylem sie bledu 45F8 -ACC. W sumie sposob bardzo prosty... Zrobilem kolejna aktualizacje DDE przez WinKFP ale tym razem nie podawalem mu numeru softu tylko zrobilem automatyczny update wybralem tylko grupe dde509(do niej nalezy moj silnik) zrobilo update na poczatku sypnelo bledem skrzyni i dsc czego wczesniej nie bylo, blad skrzyni sniknal po kasowaniu inpa przy okazji zrobilem adaptacje skrzyni a blad dsc zniknal po adaptacji kata skretu.

 

Wyjechalem na droge wcisnalem tempomat iiii :) pileczka wskoczyla na predkosc i pokazala sie predkosc zadana na BC :)

 

Temat mozna zamknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.