Skocz do zawartości

M54B30 Stuki z silnika, film. Pomocy!


lukaszrc86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i od razu proszę o pomoc. Niezbyt długo cieszyłem się moim e39 2001r. Po kupnie zrobiłem około 2 tys km, wszystko było dobrze, silnik ładnie pracował. W pewnym momencie po troche szybszej trasie (160-170km/h) z silnika zaczeły dobiegać dość głośne stuki. Dodam, że przed wyjazdem zrobiłem dolewkę oleju około 300ml. Nalałem castrola 5w30 zgodnie z informacją która była pod maską z ostatniej wymiany. Pomyślałem, że może być to popychacz zaworowy, wymieniłem olej na valvoline 5w50, nic to nie zmieniło. Dodam, że silnik kiedy jest zimny pracuje bardzo ładnie, równo i cicho. Kiedy wymieniałem olej było słychać stukanie, wlałem nowy olej silnik uciszył się do momentu kiedy znowu rozgrzał olej. Auto oddałem do warsztatu zajmującego się typowo BMW, mechanicy stwierdzili że uszkodzona jest panewka, zdjeli miskę, sprawdzili panewki i stwierdzili że wszystko jest ok, a stukanie dochodzi ze środka silnika, nie z góry. Zapłaciłem i wyjechałem z tą samą usterką. Zrobiłem już około 2,5 tyś km, stukanie jak na razie nie pogarsza się, silnik ma taką samą moc, nie dymi, wszystko wydaje się ok. Jest to M54B30 3.0 benzyna z gazem 231KM. Czy ktoś wie co może być przyczyną stuków? Zamieszczam film i proszę o pomoc :?

https://www.youtube.com/watch?v=rLlGjz_vcJQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz nagrac jescze jeden film.tez z tym walczylem podobnie.

wylacz gaz ,bo moze wtryski gdzies dotykaja obudowy?

drugie sprawdz visko ,u mni sie odkrecalo kiedys na srubkach 3 te skrzydelka.

disa sprawdz czy klapka nie lata ,djae takie echo.

i ostatnio mialem napinacz paska dawal taki halas ten görny.

odsluchaj stetoskopem.

a najlepjej zdejmij na chwile paski i odpal silnik . i w tedy odluchuj stetoskopem ,a jak nie masz to nawet kijem od miotly tez daje rade.

dotykaj w rözne miejsacca i przy uchu trzymaj kij,niezawodna metoda. :mad2:

 

a jak zimny jest odrazu po odpaleniu to jest cisza?

spr odrazu po odpaleni u przysluchuj sie przy nerkach?!

jest jeszcze napinacz od paska klimy.

jak napinacze to podobno mozna nawalic tawotu do nich i sie ucosza ,ale ja wymienilem na nowy

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak rano odpalam silnik to tylko przez sekundę słychać klekot klawiatury, a silnik pracuje cicho, wygląda to tak : https://www.youtube.com/watch?v=n_AXyzC4Hm8

Poprzedni film nagrywałem na wyłączonej instalacji gazowej, więc na pewno nie są to wtryski gazu. Jak przejadę około 3-4km pojawia się stukot. Ostatnio zauważyłem że często gdy się zatrzymam i silnik chodzi chwilę na niskich obrotach stukot znika, jest cisza do momentu gdy wcisnę pedał gazu, pod obciążeniem znów się pojawia. Nadal nic się nie zmieniło, dźwięk nie zrobił się głośniejszy, pojawia się w tym samym momencie, brak innych oznak uszkodzenia silnika. Silnika słuchałem stetoskopem i wydaje się że dźwięk dochodzi z góry, mogą to być popychacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.