Skocz do zawartości

samowłączające sie ogrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Przekopałem forum dosyć dokładnie, ale nie znalazłem przypadku jak mój. Moje BMW to 525, 1994r, klima. Mam mały problem z ogrzewaniem. Wszystko działa jak należy, zimno, ciepło, regulacja strefowa prawo,lewo, z małym wyjątkiem. W czasie jazdy wlącza mi się ogrzewanie bez ingerencji z mojej strony, po czym po kilku, kilkunastu sekundach wszystko wraca do normy; ciepłe powietrze leci przez nawiew na szybę oraz nogi, przez środkowy oraz nawiewy na boczne szyby leci zimne powietrze. Radzę sobie z tym zamykając nawiewy na szybę oraz nogi. Czytając forum doszedłem do wniosku, iż może to być problem przerw w dopływie prądu zaworów (niesterowane są otwarte) ale na tym moja mądrość sie kończy. Jeżeli ktoś spotkał się z podobnym problemem lub ma jakiś pomysł gdzie szukać przyczy, proszę o radę. Pozdrawiam.

Opublikowano

Czesc

Na poczate odlacz elektrozawor zobacz czy problem nie zniknie.

Jezeli przestanie sie wlaczac to jestes w domu.

Albo dobierz sie do pokretla otwierajacego zawory.Dokladnie nie wiem jak to dziala ,ale pewnie na zasadzie zmiany opornosci i moze to byc to.

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Jeżeli je odłącze, będą w pozycji spoczynkowej, czyli otwarte, co za tym idzie - ogrzewanie będzie chodzić cały czas...
Opublikowano

Ciepłe powietrze w taką pogodę? Wyrazy współczucia!

Sygnał na elektrozawory jest raczej podawany z panela sterującego tak więc spróbuj się do niego dobrać. Działa jak potecjometr, być może wystarczy go dobrze oczyścić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.