Skocz do zawartości

E61 525i


tntos

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba będzie pełny Car Detailing? Jak masz zamiar woskować lub w inny sposób zabezpieczać powłokę lakieru to kup jeżeli nie masz jeszcze chemii, taką która będzie posiadała neutralne Ph. Wtedy te preparaty (aktywna piana, szampon) nie będą zmywać wosku z auta i dłużej będzie się utrzymywać na aucie. Mogę od siebie polecić firmę ValentPRO, jest to angielska firma, tej chemii używają studia detailingowe głównie piany aktywnej, glinke podobno też mają dobrą. Jak juz będzie lalunia to wrzuć zdjęcia.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detailingiem trudno będzie to nazwać. Prawdę mówiąc teraz widzę jak poprzedni właściciel skrzywdził maskę i kilka innych miejsc farbką touch-up :)

Po prostu doprowadzę auto do stanu ładnego, zadbanego dziesięcioletniego BMW.

W teczce z papierami, którą dostałem z autem znalazłem certyfikat na jakiś rodzaj powłoki sprzed trzech lat. Widzę, że zdaje to egzamin, jednak ładowanie tysięcy złotych w nadwozie ma sens w nowym, bądź trzy, czteroletnim aucie. W jakimś cywilizowanym kraju. Nie u nas gdzie Janusze i inne Seby obijają sąsiednie auta pod sklepami zamaszyszcię otwierając drzwi swoich automobili. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dawno nie pisałem. W sumie nie było o czym. Auto mało jeździło.

Od początku października się to zmieniło. Zatem pod koniec września oddałem auto na montaż instalacji LPG.

Przy tej okazji zleciłem wymianę świec, jak się okazało słusznie na denso vkh20.

Do tego wymieniłem całą odmę, czyli puszkę i rurki.

Po odebraniu z montażu i dodatkowych robót przestał świecić prawy ksenon. I tak był już zmęczony ponieważ świecił lekko na różowo, więc się tym nie zdziwiłem.

Bardziej zdziwiłem się, gdy wyjmując lampę zobaczyłem odpiętą kostkę, a w środku znalazłem w niej latający luzem chiński żarnik HID. :D

Zatem moi drodzy uważajcie komu oddajecie auto do roboty i zwracajcie uwagę na wszystkie nieścisłości przy odbiorze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Długo nie pisałem, gdyż nie miałem zbyt wiele czasu na zajęcie się autem.

Jeszcze wiosną wymieniłem uszczelki dekla zaworów razem ze śrubami, w tym tą urwaną. Dzięki czemu góra silnika jest sucha, a olej nie kapie na pompę wody i termostat.

Wymieniłem także uszczelkę misy gdyż po stronie zanurzonej w oleju misa była cała zapocona.

Przy okazji wymieniłem napinacz i pasek na nowe.


W tym tygodniu jestem na ojcowskim, żona w delegacji i nie potrzebuję jednego auta więc mogłem zabrać się za porządki z instalacją gazową.

W środę wieczorem 3,5h zajął mi demontaż kolektora i fazy lotnej.


Po demontażu znalazłem luźną wiązkę bez wtyczki. Jak się okazało była to wiązka czujnika położenia wału. Natomiast w gnieździe czujnika znalazłem resztki wtyczki:

45086049662_bc4a26b60b_b.jpg

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że wtyczka uszkodzona została podczas poprzedniego demontażu kolektora przez gazowników. Tym bardziej, że ówczesny kierownik serwisu bardzo dociekał, czy nie mam problemów z uruchamianiem auta. Teraz wiem, że grał głupa. Wtyczkę mieli naprawić. Widać jak ją naprawili. :evil: :evil: :evil: :evil:

Zamówiłem sobie nową wtyczkę w ASO. Wczoraj poskładałem elektrykę i kolektor. A dziś poskładałem fazę lotną i uruchomiłem auto.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

43321965440_7b8b707d4e_z.jpg

Wszystkie cele, które postawiłem; czyli zmniejszenie naprężeń na wężach, pozbycie się dwóch FFL na rzecz jednego, uporządkowanie wiązek, zluzowanie miejsca między silnikiem, a ścianą grodziową osiągnąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja u siebie jak zakładałem to na podwójnym reduktorze z doprowadzeniem gazu z dwóch stron (z tyłu i z przodu) do wtryskiwaczy, ostatnie cylindry i tak mają gorąco w N52 i na nich najczęściej są problemy, więc trzeba dbać o to żeby miały właściwą mieszankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.