Skocz do zawartości

Przesuwana tylna kanapa, a miejsce na nogi


mg85

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

przed decyzją o zakupie X1 F48, porównywałem sobie ostatnio dwie konfiguracje: z przesuwaną tylną kanapą i bez takiej opcji. Odniosłem wrażenie, że w wersji z przesuwaną kanapą mam z tyłu znacząco więcej miejsca na nogi, gdy kanapa jest przesunięta max do tyłu (kosztem bagażnika). U dealera jednak powiedziano mi, że kanapa ustawiona jest tak samo, a jej przesuwanie polega na zwiększaniu powierzchni bagażnika kosztem miejsca na nogi, czyli przesuwanie jest jakby tylko do przodu.

 

Na dowód mojego wrażenia znalazłem taki wpis na http://www.carbuyer.co.uk/reviews/bmw/x1/suv/practicality:

 

Speaking of rear space, the X1 provides a decent amount of both head and legroom for three rear passengers. There’s 37mm more legroom as standard compared to the old X1, and that can be expanded to 67mm if the sliding rear seat mentioned above is specified. Read more: BMW X1 SUV practicality & boot space | Carbuyer http://www.carbuyer.co.uk/reviews/bmw/x1/suv/practicality#ixzz4HxEXwiwY

Follow us: @CarbuyerUK on Twitter | CarbuyerUK on Facebook

 

Pytanie: czy w konfiguracji bez przesuwanej kanapy jest ona wg Was ustawiona:

1) Max do tyłu (więcej miejsca na nogi)

2) Max do przodu (mniej miejsca na nogi)

3) Jakoś w środku tego zakresu przesuwania w konfiguracji z regulowaną kanapą?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

tutaj : https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiWvr_DqtLOAhXnCcAKHXxUC4wQFggiMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.bmw.de%2Fdam%2FbrandBM%2FmarketDE%2FcountryDE%2Fnewvehicles%2Fallfacts%2Fpricelist%2FBMW_X1_Preisliste.pdf.download.1463489430441.pdf&usg=AFQjCNGQMV7wWOE0fRMVRTLgg4OpusWUPA&bvm=bv.129759880,d.ZGg

 

czytamy na stronie Nr. 40

 

Sitzverstellung für Fondsitze 4FD

Sitzverstellung für Fondsitze Sitzlängsverstellung bis zu 13 cm mechanisch; Sitzsegment in Fahrtrichtung links (60%) und rechts (40%) getrennt verschiebbar, Lehnenneigung 6-stufig verstellbar und Lehnen per Knopfdruck aus dem Gepäckraum umklappbar (40:20:40)

 

Regulacja tylnych siedzeń 4FD

Regulacja siedziska dla tylnych siedzeń wzdłużna do 13 cm mechanicznie; Segment siedziska w kierunku jazdy (60%) i prawo (40%) oddzielnie przesuwana, 6-stopniowa regulacja oparcia, oraz przez nacisniecie przycisku w bagażniku składane (40:20:40)

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziękuję za odpowiedź, ale nie rozwiewa ona moich wątpliwości. Kanapa się przesuwa o 13cm, ale jak to się ma do kanapy nieprzesuwanej, tj czy te 13 cm jest w kierunku bagażnika czy w kierunku przednich foteli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie konfiguracji BMW X1. Czy w wersji standardowej (bez opcji 4FD) tylna kanapa jest składana (i dzielona?)?


Nie potrzebuję elektrycznie jej składać ale opcja złożenia jest mi potrzebna 2 razy w roku.


Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje, u mnie fotele standardowe a doradca utrzymuje że kanapa jest składana ale nie dzielona (dla mnie opcja wystarczająca) aczkolwiek jeżeli rzeczywiście za dzieloną tylna kanapę należy dopłacać to jest to trochę śmieszne....ale cóż...marka PREMIUM. Wszystko okaże się w kwietniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.