Skocz do zawartości

Grzechotanie przy wciskaniu sprzęgła e46 318d FILM


dAgger9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu przy delikatnym wcisnieciu sprzegla mam taki gruchoczący dzwiek. Przy wcisnieciu go do konca ustepuje. Nie slychac go takze na luzie. Zaczyna się przy delikatnym wcisku i kończy się przy końcu. Przeczytałem mnóstwo wątków, ale może ktoś ma osobiste doświadczenie i bawił się już z podobną rzeczą. W innych wątkach winowajców podaje się trzech: łożysko oporowe sprzęgła, dwumas lub łożyska w skrzyni biegów. Spotkał się ktoś z podobnym ustrojstwem? Dodam, że na zimnym silniku czuć szarpanie, które ustaje, gdy silnik złapie trochę temperatury.

 

https://drive.google.com/open?id=0B3crZa4du91WV3lfRjVVYUlXUzQ

 

A może do wymiany będzie cały zestaw, sprzeglo+dwumas+skrzynia? Tego chyba najbardziej chciałbym uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy tych dzwiekach lozysko mialo spory luz, tarcza byla niemal rowno z wycietymi rowkami scieta ;) i tak jak Tobie dzwiek byl na polsprzegle, gdy byl zimny to przy ruszaniu szarpal :/ jaki przebieg? U mnie przy 175tys padlo, ori przebiegu. Kup luka, mnie wyszedl 1850 i robota.
Kompletuje m pakiet z przodu sedan... moze jakos pomozesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg kolo 260tys, ale nie wiem, czy kiedys bylo juz to robione, bo auto mam sprowadzane i nic nie bylo o tym mowy. Dlugo na tym jezdziles, czy od razu zrobiles? Bo tak szczerze, to u mnie objawy juz od paru miesiecy, a od niedawna ten dzwiek sie nasilil. Chyba nie bede kombinowac i przy najblizszej okazji pogodze sie z wydatkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla potomnych: dwumasa niestety po tych 260tys km ostatecznie padła. Sprzęgło podobno wytrzymałoby jeszcze 20-30tys, chociaz !UWAGA!, tak samo jak dwumasa, było jeszcze fabryczne:D. Także nic tylko pogratulować BMW żywotności części. Po wymianie wszelkie dolegliwości minęły, a silnik brzmi jakby auto dopiero zjechało z taśmy w Monachium:D. Aż radio wyłączyłem, żeby posłuchać. Dzięki jeszcze raz za opinie, jakby były jakieś pytania to proszę. Chętnie pomogę.

 

Dwumasa i sprzęgło firmy LUK, kupione na czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.