Skocz do zawartości

e90 335d Oil catch tank-instalacja


dynas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zamontować oil catch, ponieważ zbiera mi się olej w dolocie.W moim silniku M57 nie ma odmy tylko filtr zintegrowany z pokrywą zaworów bodajże.pytanie czy jest możliwość jak w silnikach z odmą ten odstojnik podłączyć?poczytałem już w temacie więc mam świadomość że przyczyn puszczania oleju przez turbinę jest kilka ale teraz najważniejsze to aby dolot był suchy

Podobno oil catch tank naprawdę dobrze się sprawdza :!: może montowaliście ustrojostwo i znacie jakie średnice króćców wejścia i wyjścia urządzonka są do 335d i wogole czy da się. Będę wdzięczny za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W US mase osob robilo catch cany w 335d. Ja prawie w kazdym swoim aucie montuje i zbieram sie zrobic jakos instalacje pod koniec roku.

 

Tak wiec, napewno idzie. Nie wiem czy ktos w PL robil, ale na e90post jest tego masa. Problemem jest tylko pomysl gdzie to umiejscowic by nie bylo druciarsko i by nie latalo po calej komorze.

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam robisz takie rzeczy czy ktos ci zaklada?No właśnie gdzie to upchnąć tak żeby swobodnie móc opróżniać zbiorniczek,może po stronie kierowcy jest tam więcej miejsca.W necie są głównie uniwersalne catch cany ale znalazłem jeden dedykowany do 335d na zagranicznej stronie,koszt niecałe 200 dolców.Ale myślę można założyć taki uniwersalny co jest znacznie tańszy a będzie spełniał zadanie,tyle żeby węże i podłączenia były odpowiednio dobrane.Chcialbym to zrobić sam ale brak mi wiedzy co z czym połączyć zeby nie spieprzyć..przydałaby się instrukcja krok po kroku.Moze ktoś zna firmę(np.tuningową) gdzie zakładają takie instalacje?na e90 post tez zbalazlem ale niestety nie kumam wszystkiego co jest napisane :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sam robie, co prawda musze popatrzec gdzie ludzie w stanach upychali puszki by to mialo rece i nogi. Przeciaganie na strone kierowcy imo zrobi straszny bajzel. Jak pisalem bede to ogarnial, ale zdecydowanie pozniej. Kazdy ogarniety mechanik powinien to bez problemu zrobic, niekoniecznie specjalista od bmw.

 

Odme mozesz wentylowac bezposrednio do atmosfery. Silnik raczej ci podziekuje, ale bedziesz sobie buchal wszystkimi spalinami w twarz. Niemniej takie rozwiazania nawet dzis Edelbrock do Corvette sprzedaje ;)

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ja temat odpuściłem narazie.Okazalo się ze u mnie odma jednak jest wymienialna i nie trzeba całej pokrywy zaworów zmieniać.Nadmienie ze w aso twierdzili ze odma jest tylko z pokrywą wymienna. . Cóż. .aso.. zmieniłem tez oringi na czerwonej gumie turbo cooler i trochę pomogło ale nie do końca. Może rzeczywiście by rurkę puścić z odmy na zewnątrz jak koledzy wyżej piszą. Patent dobry ale fajnie byłoby mieć cath'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.