Skocz do zawartości

Realizacja gwarancji w nowym aucie - wątpliwości


esh0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, witam wszystkich na forum :)

 

Od czerwca jestem szczęśliwym posiadaczem F48. Wszystko było by prawie idealnie, gdyby nie to, że auto (zaznaczam, że kupowałem nowe z produkcji) przyjechało z uszkodzoną powłoką lakierniczą maski - na rancie z przodu odpryskł lakier razem z podkładem, właściwie widać kawałek blachy na powierzchni około 0,5cm, samo uszkodzenie ma powierzchnię około 1cm. Sprzedawca oczywiscie sfotografował wszystko i obiecał, że sprawa zostanie załatwiona zgodnie ze standardami BMW, a my szczęśliwi wyjechaliśmy z salonu nowym autem. Po tygodniu zostałem poproszony o wizytę w serwisie, celem oceny przez ich rzeczoznawcę. Kolejno po następnym tygodniu (czyli wczoraj) dostałem informację, ze mogę zjawić się w salonie celem naprawy uszkodzenia - malowania klapy!

 

Moje przemyślenia w tym temacie są takie, że nie jestem do końca pewien, czy mógłbym domagać się wymiany maski na całkowicie nową z produkcji. Rozumiem doskonale, że malowanie zostanie (a raczej powinno, tego można oczekiwać od aso) być wykonane należycie, gwarancja na lakier i powłokę dalej biegnie ale - samochód tak naprawdę już będzie naprawiany, przez co traci na wartości.

 

Chciałbym poznać Waszą opinię w tym temacie, nie jestem człowiekiem kłótliwym, więc zanim wyrażę swoją opinię w BMW chciałbym zaczerpnąć Waszej opinii jako dużo bardziej doświadczonych w takich i podobnych sprawach. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko upierał się przy wymianie maski na nową gdyż auto po malowaniu elementu straci więcej na wartości niż po wymianie maski. Takie jest moje zdanie. Chociaż z drugiej strony załatwiłbym to na spokojnie bez awantur, tylko rzeczowe argumenty. Jeżeli mimo wszystko dojdzie do malowania to koniecznie poproś o dokumentację fotograficzną z przebiegu malowania i szczegółowy dokument potwierdzający i opisujący taką naprawę. Wszak to nowy samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.