Skocz do zawartości

[316ti] Bulgotanie w silniku VIDEO


pawel1992k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z silnikiem n42b18. Z lewej strony silnika dochodzi bulgotanie, tak jak by z okolicy rozrządu.

Kilka tygodni temu miałem takie same objawy i została wymieniona odma i teoretycznie objawy ustały. Teraz po dosłownie 2 tyg objawy wróciły.

Wtedy i teraz po odkręceniu korka oleju silnik gaśnie ale sam nie wiem czy to ma znaczenie bo jedni mówią ze to normalne inni że to objaw odmy uszkodzonej.

Dodam ze z miesiąc temu używałem ceramizera do silnika. Moze to przez niego?

Bardzo proszę o pomoc co to może byc, czy moze to znów odma?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo obrażać, ale trzeba być debilem żeby zalać silnik ceramizerem.

Ewentualnie handlarzem Mirkiem, żeby auto nie kopciło jak parowóz przy sprzedaży.

 

Poza tym, o tym silniku i jego usterkach zostało już napisane kilka książek. Poczytaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceramizera to chyba do końca nie wiesz o czym piszesz ale ok.

Zależy mi tylko na opinii i ewentualnym pomyśle co to może być, może ktoś już kiedyś miał podobne objawy, nie wydaje mi się żeby coś takiego było przypadłością tylko tego silnika i żadnego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sprawdź odmę a w szczególności drożność odpowietrzania skrzyni korbowej.

Przewody może wymieniłeś ale one są podłączone do króćców i może one są zaklajstrowane .

Ja jestem ostrożny w stosunku to wszelkiego rodzaju uszczelniaczy, uszlachetniaczy, rozpuszczaczy itd

No ale kupując auto to często poprzednik przed sprzedażą tak nam uszczelnił silnik więc po kupnie jest wskazana płukanka silnika.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do tego wszystkiego doszło jeszcze że na wolnych obrotach samochód gasł. Zaprowadziłem samochód do mechanika i po kolejnej wymianie odmy objawy ustały.

Jednak mam wrażenie że cały czas coś jest nie tak, jakby samochód nie miał takiej mocy jak trzeba, i słychać tak jakby syczenie w okolicach prawej strony silnika.

Korek wlewu oleju dalej zasysa powietrze.

 

Nie znam sie za bardzo na samochodach i dlatego mam pytanie.

Wiem że kolektor dolotowy jest połączony z odmą, a tym samym chyba z górą silnika. Wiec wydaje się że skoro w kolektorze dolotowym jest cały czas podciśnienie

bo silnik zasysa powietrze do komory spalania, to po otwarciu korka wlewu oleju zasysane jest lewe powietrze.

Mam przepuszczenie że mam bardzo zabrudzony filtr powietrza i silnik nie dostaje powietrza tyle ile trzeba wiec w silniku robi się większe podciśnienie bo filtr jest przypchany.

Czy możliwe jest że przy większych obrotach silnika wytwarza się takie podciśnienie że może uszkodzić membranę odmy i po otwarciu korka oleju silnik zasysa powietrze tędy bo filtr jest zapchany?

I czy w ogóle to co pisze ma sens i to wszystko jest tak połączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zapchanym filtrem powietrza to się nie chwal

Mam przepuszczenie że mam bardzo zabrudzony filtr powietrza i silnik nie dostaje powietrza

Hmm... a co z olejem ,wymieniasz?

Jak podstawowy serwis nie jest na bieżąco to nie powinieneś pytać o poradę

 

Czy byłeś przy mechaniku jak Ci naprawiał samochód ?

Bo to nie normalne aby raz po razie wymieniać odmę. czy sprawdzone przewody odmy ?

Jak przewody od odmy są pęknięte to to może mieć takie objawy jak u Ciebie, po prostu łapie lewe powietrze, lub nieszczelność w dolocie.

Ciężko coś radzić bo może być kilka usterek co się nakładają.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przepuszczenie wynika z tego że w okolicach filtra powietrza słychać tak jak by zasysanie powietrza a wcześniej raczej tego nie było słychać, więc zakładając że to jest to czy mogła by się uszkodzić odma od takiego podciśnienia i czy to wszystko tz odma dolot itp są ze sobą połączone.? Olej wymieniam co 10tys i ta ironia jest tu zbędna... I nie byłem przy mechaniku jak to robił ale z tego co wiem przejrzał wszystko przy odmie. Własnie myślę że przyczyna jest gdzieś indziej a odma to tylko skutek tego. Sam już nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt się nie udziela to może ja jeszcze dwa słowa, pytasz

czy to wszystko tz odma dolot itp są ze sobą połączone.?

Tak są ze sobą połączone ale podciśnienie z kolektora ssącego nie uszkadza odmy.Najczęściej uszkadzają się przewody (węże) odmy , ze starości pękają i podciśnienie z kolektora ssącego zasysa lewe powietrze. Zazwyczaj na oko to tego nie widać.

W twoim przypadku dobrze by było zrobić dobry test na branie lewego powietrza, np samostartem.

Jak odkręcisz korek wlewu oleju i Ci umiarkowanie wciąga powietrze to by oznaczało że odma jest drożna ale to nie znaczy że jest na pewno szczelna.

Twoje obserwacje odnośnie dolotu powietrza z filtrem włącznie że może być ograniczony dopływ powietrza do kolektora to sporadyczne przypadki ale łatwe do zdiagnozowania, zacząć od filtra.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadyczne ale jednak... Co do uszkodzenia odmy niestety nie wiem dlaczego się uszkodziła, została drugi raz wymieniona na gwarancji i wydaje się ze jest ok.

Wymieniłem filtr powietrza. Co do zasysania powietrza przez korek oleju, wcześniej po odkręceniu powietrze było zasysane i silnik wariował, gasł itp. Po wymianie powietrze jest zasysane do środka ale silnik chodzi w miarę stabilnie, wydaje się że jest ok. Najwidoczniej faktycznie to był filtr powietrza, chociaż fizycznie nie wyglądał na zbyt zanieczyszczony czy w złym stanie.

Dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.