Skocz do zawartości

[F34] Pytania początkującego


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Hej,

 

parę pytań na które może ktoś zechce odpowiedzieć, a i post dziwnym zbiegiem okoliczności nie zniknie...

 

Miałem możliwość znów w weekend przejechać się 3gt i wciąż paru rzeczy nie mogę rozgryźć:

1) jak zmienić oświetlenie wewnątrz auta - drzwi były podświetlone na kolor czerwony, da radę inny?

2) jak zmienić podświetlenie panelu klimatyzacji - na biały / niebieskawy z czerwonego?

3) jak zrobić by klimatyzacja dwustrefowa była ustawiana z obu stron jednocześnie? Tzn. kierowca zmienia temperaturę u siebie i u pasażera jednocześnie?

4) czy da się wgrać własne POI do nawigacji? Jaki to format?

 

A tak z ciekawości to próbowałem usług online i wiadomości były prze zabawne - polska lektorka czytała niemiecki tekst - nie idzie tego zrozumieć, poza cyframi :)

A propos - 5) da się zmienić/poprawić głos i narracje - bo ta w bmw strasznie koślawa i wieki świetlne za oplem. Zresztą jak parę innych rzeczy...

 

 

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD. 1: powinno byc w idrive, pod przyciskiem ustawienia, kategoria oswietlenie

AD. 4: nie ma takiej mozliwosci, temperature mozna ustawic tylko dla jednej strefy. To ogolnie znany feller, na ktory narzekaja wszyscy kierowcy f3x.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to w połowie 2015 roku, to już takim LCI jechałem. Porównując do preLCI to też inny ekran nawigacji.

Co do reszty to dzięki za odpowiedzi, jak będę jeszcze siedział w GT to zaglądne. Może tak być że zmiana oświetlenia to opcja?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam jeszcze jedno pytanie - czy dostęp komfortowy, czyli bez użycia pilota, można jakoś wyłączyć?

Tzn. czy da się tak zrobić by auto otwierało się tylko z kluczyka po naciśnięciu przycisku?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie miałem to napisać. Szkoda że bmw o tym nie pomyślało.

Dziś rano szukałem jeszcze trochę i natrafiłem nad parę wątków ze świata, z różnych modeli ale obraz ten sam - aktywować/dezaktywować można jedynie kompem. Do tego ponoć tylko 2 kluczyki można w comfort access posiadać.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy nosza klucze zawiniete w folie aluminiowa lub przechowuja je w domu w metalowych pudelkach ze wzgledu na obawe przed kradzieza auta :) Ogolnie dostep komfortowy znacznie poprawia komfort uzytkowania auta i nie warto z niego rezygnowac.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli zostaje w inny sposób zabezpieczyć auto przed kradzieżą...

A propos - da się tak zrobić by dowolna osoba dowolne drzwi otworzyła gdy kluczyk jest przy aucie, np. z przodu albo na jednej ze stron? Przykład - rodzina wraca z zakupów, dzieci podchodzą pierwsze i chcą od razu wsiąść, a kluczyk jest albo przy tylnej klapie albo ma jeszcze z 1m do auta

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Mam jeszcze jedno pytanie - jak zapisać stacje pod konkretny przycisk (od 1 do 8) w radiu?

Pod przyciski 1-3 bez problemu mogłem zapisać, ale próbowałem pod 7 zapisać jeszcze jedno radio i zapisuje się wszystko tylko nie ta stacja radiowa - od nawigacji poprzez listę stacji radiowych do listy zapisanych stacji radiowych. A konkretną stacje nie mogę zapisać. Co robiłem źle?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to może być. Dzięki za cynk. Spróbuję jak się znów do jakiejś dorwę.

 

Ciągle się uczę tego auta ale wciąż wychodzą kwiatki, np. jak ustawić głośność wiadomości TP? Bo gdy reguluje podczas wiadomości TP to się za każdym razem resetuje.

Albo jak sterować tymi komendami głosowymi? Coś trzeba powiedzieć, jest jakaś instrukcja do tego?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komendy głosowe są nieaktywne w języku polskim, ale jak masz podpięty IPhone to dłuższe naciśnięcie przycisku powinno aktywować siri.

 

Komendy głosowe możesz mieć jak zmienisz język całego ID na ang lub niemiecki, ale nie zrozumie raczej nazw ulic po polsku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Autem jeździłem w Niemczech, choć język menue zmieniłem na polski. Czyli mam zmienić język na niemiecki albo angielski? Muszę mieć podpiętą komórkę? Żeby to działało?

 

Wybacz ale IPhone to dla mnie żaden telefon... coś co ogranicza moją swobodę wyboru oraz wyzyskuje innych przy produkcji nie jest dla mnie opcją...

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

zauważyłem iż to jak głośno zależy przede wszystkim od opon i nawierzchni - a jeździłem już paroma.

w gt w dieslu jest ciszej niż w insignii w benzynie 1.4t przy prędkościach przelotowych (powyżej 140)

Przy prędkości ok 120 jest 1-2 decybele cichsze według mojej komórki...

Nie mam porównania do twojego auta ale jedynie do q3 ale też w dieslu oraz do xe 2.0t (no i do paru innych)

Nie jest głośno choć szumy słychać, zwłaszcza powyżej 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak sterować tymi komendami głosowymi? Coś trzeba powiedzieć, jest jakaś instrukcja do tego?

 

W moim jest oddzielna instrukcja do nawigacji i tam powinno byc wszystko opisane. System dziala jednak intuicyjnie i latwo sie go nauczyc. Mozna zaczac od standardowych komend, np.: Navi, Telephon, a na ekranie wyswietla sie podpowiedzi standardowych polecen np.: cel, miasto, ulica, numer i potwierdzenie. Z reguly dziala poprawnie, ale czasami trzeba sie nameczyc zeby wypowiadac nazwy z odpowiednim akcentem.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja się uczę obecnie tylko doświadczalnie oraz z instrukcji jaką przesłało mi bmw Polska. Za co Im serdecznie dziękuję.

Próbowałem różnych komend ale bez odzewu. Przypominam auto niemieckie, z niemieckiego salonu ale menu przestawiłem na polski.

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.