Skocz do zawartości

E46 2.0i Sondy Lambda-problem


raptoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem BMW e46 2.0i 143KM.

Mam taki problem.

Oddałem moje autko do mechanika ponieważ brał olej i kopciła delikatnie na niebiesko. Okazało się ze odma była zapchana i jakieś węzyki od niej pourywane. Mechanik wyczyscił naprawił poskładał do kupy i śmiga. Przy okazji wymieniałem sprzęgło(bo ślizgało), świece zapłonowe i przednie wahacze. Ale po przyjechaniu do mechanika po odbiór autka okazuje sie że swieci check engine( a nie swiecił wczesniej) a diagnoza programem Delphi(z tego co widziałem) pokazuje ze sondy lambda cos szwankują. Tutaj moje pytanie czy mozliwe aby to oni mogli uszkodzić te sondy podczas pracy przy samochodzie? Czy sondy mogą świrować przez to ze było coś grzebane w odmie lub przez wymiane świec? Dodam że wczesniej nie miałem żadnych błędów na blacie a przyznam że check engine troche mnie irytuje i nie wiem czy to po prostu zbieg okolicznosci ze sondy padły czy oni mogli cos spiepszyć podczas prac przy aucie.

 

Prosze pomóżcie bo mam odstawic mu auto za pare dni a nie chce płacić za sondy zwłaszcza jak oni je uszkodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda jest dla mnie materiałem eksploatacyjnym i sie z czasem zużywa/uszkadza ze względu na warunki w jakich pracuje i trzeba ja wtedy wymienić.

Czy mechanik mógł ją uszkodzić - jasne ze tak, tak samo jak kamień na drodze itp. ale wg mnie nie ma możliwości zweryfikowania tego.

Najlepiej sprawdź odczyt sond w jakimś programie diagnostycznym i jak pracują źle to wymieniaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.