Skocz do zawartości

645i falujace obroty i inne problemy..


Villain

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem świeżo po zakupie 645i, po dwóch dniach stojąc na górce na podjezdzie zauważyłem dość spora plamę oleju o średnicy ok. 40cm. Dolalem litr żeby na bagnecie był full i po odpaleniu zaczęły falowac w aucie obroty między 700-800obr/min.

Dzisiaj auto po odpaleniu na zimnym trzyma 500obr/min i lekko telepie buda.

Nie wyskakują żadne błędy, przez weekend niestety nie mam nigdzie możliwości sprawdzenia na kanale gdzie pojawił się wyciek, ale może poradzicie skąd tak nagle zachowanie i nierówna praca silnika?

Całe dwa dni wcześniej auto przejechalo prawie 300km i nic się kompletnie nie działo, olej się zgadzal, silnik chodził równo, na zimnym też trzymał obroty, a tu nagle taki zong.

Poradzcie mi proszę co to może być i gdzie w Wielkopolsce znajdę dobrego mechanika który się tym zajmie? Auto chyba dostarczę na lawecie bo jazda w takim stanie raczej nie jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyciekiem niestety bez zajrzenia pod auto nikt ci nic nie doradzi moze uszczelka od miski moze gdzies przy filtrze czy to napewno olej silnikowy a nie ze skrzyni? to moglo by tlumaczyc falowanie obrotow ale zaczol bym od sprawdzenia szczelonisci dolotu przeczysc przepustnice zajrzyj w jakim stanie sa odmy :)pozniej swiece cewki najlepiej podepnij kompa z inpa i wtedy dowiesz sie wiecej

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kanału więc tam nie zajrzę. Auto musi przeczekać do poniedziałku w garażu.

Zastanawiające jest to że auto nie wskazywało żadnych złych objawów, pędziło po drodze aż miło.

To co zleciało musiało już być długi czas na osłonie bo plama pojawiła się gdy auto stało jeden dzień na wzniesieniu.

Najbardziej zaskakujące jest ze na zimnym obroty faluja między 700-800 a po minucie gdy nadal jest zimny spadają nagle do 500 i auto już czka.

Od samego wycieku chyba nie powinno się tak dziać.

Na pewno jest to olej i to z okolic silnika bo spłynęlo to z osłony.

Kto mi to w Wielkopolsce ogarnie? Polecacie AutoCentrumBaranowski z Poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie wycieku to niestety trzeba zdjąć osłony i dokładnie popatrzeć bo możliwości wycieku jest wiele. Obroty powinny utrzymywać się na poziomie 550-600. Jak kupiłem

swoją 6-tke też byłem lekko zdziwiony że obroty z 750 nagle spadają do 550 i silnik trochę telepie. Sprawę rozwiązuje załączenie klimy, która podbija obroty do ok 750 i jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę rozwiązuje załączenie klimy, która podbija obroty do ok 750 i jest oki.

 

Ciekawy sposób. Ja bym poszukał przyczyny, bo moim zdaniem silnik v8 musi równo pracować a kolega podnosi obroty i śmiga dalej. Zawsze podziwiałem mistrzów prostych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się za mistrza prostych rozwiązań :D Śmigam 6tką już ponad 7 lat i w tym czasie katalog rzeczy które wymieniłem, przebija sporo "zestawienie napraw" które kolega prezentował kiedyś w jednym z postów.

W tym aucie raczej nie ma prostych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 7 lat walki z 6er to BMW powinno już jakiś dyplom fundować, bo na nic bardziej wartościowego bym od nich nie liczył. Rozumiem, że ze zmęczenia postanowiłeś nie zwracać uwagi na takie drobiazgi jak falowanie niskich obrotów. Może i na mnie przyjdzie taki czas. Na razie odpukać, wszystko działa prawidłowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.