Skocz do zawartości

Ku przestrodze: auto zgasło podczas jazdy + błąd A0B4


be..mw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Pod silnikiem po lewej stronie jest plecionka łącząca silnik z budą. Trzeba to sprawdzić jak zaśniedziałe wymienić, jest o tym w co drugim temacie o problemach z paleniem.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod silnikiem po lewej stronie jest plecionka łącząca silnik z budą. Trzeba to sprawdzić jak zaśniedziałe wymienić, jest o tym w co drugim temacie o problemach z paleniem.

 

Ok. Sprawdzę to. A czy można jakoś odpalić auto? Bo tu piszą zeby mase dac na silnik. A nie rozumiem za bardzo co to znaczy, jak co z czym połączyć. Problem taki ze auto stanęło w trasie 200 km od domu i moze tym sposobem udałoby mi się chociaż odpalić awaryjnie i wrocic na kołach, bo inaczej czeka mnie laweta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dałbyś radę ale będzie trudniej bo trzeba jeszcze osłony plastikowe odkręcić pod samochodem.

 

guzior2 dzięki za odpowiedź. A czy orientujesz się może czy widać ten kabel pod maską? Chcę się na razie upewnić tylko czy nie jest przerwany. Mam tez pytanie, które juz zadawalem - jak dac mase z budy na silnik? Co z czym połączyć? Kompletnie się na tym nie znam. Chcę sprawdzić czy tym sposobem uda mi się jakoś awaryjnie odpalić auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ten przewód masowy nie musi być przerwany, wystarczy że będzie zaśniedziały i już nie będzie dobrego przewodzenia. Jak byś miał miernik to mógłbyś sprawdzić tak jak na filmie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ten przewód masowy nie musi być przerwany, wystarczy że będzie zaśniedziały i już nie będzie dobrego przewodzenia. Jak byś miał miernik to mógłbyś sprawdzić tak jak na filmie:

 

Tylko tutaj na filmie aku jest z przodu, a ja ma akumulator zamontowany w bagażniku.

Dodam jeszcze, że siadło mi radio. Do tej pory autko nie mogło odpalić, a teraz zauważyłem, że nie działa radio (aku jest nałądowany). Ewidentnie mam coś z elektryką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację,przy serwisie olej + filtry w aso wymiana kabla za friko.

Jak dzwoniłem na zaklepanie daty do Mikołowa/Gliwic po podaniu vin.info ze moje auto podlega akcji serwisowej w temacie tej słynnej "masy" Była to druga jej wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziekuje autorowi postu !


U mnie tez problem z masa

Kilka dni temu wyskoczyl blad akumulatora

Podlaczylem ladowarke


20210110-204253.jpg

Akumulator ktory byl slaby naladowalo w 30min

Dziwne

Nie byl rozladowany, ladowarka go jedynie doladowala


Wieczorem probuje odpalic auto

Wyskakuja dziwne komunikaty, auto kreci kreci i nic

Wyskoczyla awaria skrzyni biegow (dramat)


Podpinam interfejs

Bledow kupe ! Roznych


Screenshot-20210110-200415-B-Tool-Expert.jpg

20210110-203405.jpg


W tym ten blad A0B4


Przeczytalem caly ten temat od deski do deski

I mysle...sprobuje

Podlacze kable na krotko (dalem mase na silnik)

Auto odpalilo

Sprawdzilem i winowajca okazal sie ten element

Trzeba bylo dokrecic srube, ktora sie poluzowala


20210110-194113.jpg


Dzieki wielkie za pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.