Skocz do zawartości

Problem z ogrzewaniem i webasto


Kubast102

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukałem wszędzie odpowiedzi na mój problem i jej nie znalazłem. Może wy mi pomożecie :wink: A więc w zimę (od 10 C i mniej) moja trójka nagrzewa się minimalnie przez 30-40 minut, wiec zdążę dojechać na miejsce zanim sie nagrzeje :P Zanim zacznie lecieć ciepłe powietrze klima ma problem w ustawieniu siły nadmuchu, ustawia na max po 4 sekundach zmienia na 2 kreski i tak w koło macieju. Dodam jeszcze, że mam webasto które nie odpala słychać tylko przekaźniki i wyłącza się. Myślałem, że to problem z termostatem więc go wymieniłem ale to minimalnie przyśpieszyło proces. Słyszałem, że BMW słynie z tego, że się szybko nagrzewa wiec coś jest nie tak.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem identyczny problem. Standardowa usterka. Skończyły się szczotki w pompie obiegu wody. Wymiana szczotek to jakieś 70 PLN u specjalisty i o połowę mniej jeśli zrobisz samemu.

Ja zrobiłem samemu. Mega różnica. Dopiero wtedy poczułem co to znaczy mieć działające webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to problem z termostatem więc go wymieniłem

 

Czyli sprawdzałeś temperaturę silnika? Jak wygląda po jeździe w trasie/mieście?

 

Sprawdzałem i przed wymiana to różnie bywało a teraz to 90 stopni wchodzi praktycznie od razu i trzyma a ogrzewanie nadal jak 30-40 minut potrzebowało tak nadal potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem. Standardowa usterka. Skończyły się szczotki w pompie obiegu wody. Wymiana szczotek to jakieś 70 PLN u specjalisty i o połowę mniej jeśli zrobisz samemu.

Ja zrobiłem samemu. Mega różnica. Dopiero wtedy poczułem co to znaczy mieć działające webasto.

 

 

A jak miałeś zepsute szczotki to działało ci dobrze ogrzewanie ?

Czy jak sam wymienię szczotki to nie będę musiał nic w komputerze jakiś błędów wykasować. Po prostu samo z siebie ruszy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie powinieneś mieć żadnych błędów na komputerze. Ogrzewanie działało tak, jak u Ciebie. Nieco cieplej zaczynało się robić po 30 min czyli jak już do pracy dojeżdżałem.

Po prostu szczotki się wytarły (zużyły) i pompa nie kręci przez co płyn nie robi obiegu po całej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś mieć żadnych błędów na komputerze. Ogrzewanie działało tak, jak u Ciebie. Nieco cieplej zaczynało się robić po 30 min czyli jak już do pracy dojeżdżałem.

Po prostu szczotki się wytarły (zużyły) i pompa nie kręci przez co płyn nie robi obiegu po całej instalacji.

 

O kurde to muszę spróbować. Naprawie i dam znać czy pomogło, jak będzie zima :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.