Skocz do zawartości

Szarpanie przy przyspieszaniu z małych obrotów


P0BURAK

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry.

Wczoraj się zorientowałem że mam za mało oleju silnikowego, graniczył on z "minimum" pojechałem, kupiłem, w sumie litr dolałem i myślałem że będę mógł cieszyć się jazdą.Ale niestety, silnik rozgrzany, 1000 obr. i jazda z 2 biegu, do 3,5k szarpie, to samo jest na każdym z biegów.

Dodam że jest to m52 w e46 320i 99r. z podtlenkiem LPG. Zaraz po zakupie, wymieniłem wszystkie świece na nowe, NGK jednoelektrodowe i było wszystko w porządku(od tego czasu przejechałem jakieś 4k km.) No i znowu pojawił się problem, tutaj moje pytanie, czy mogę mieć nadwyżkę oleju i przez to szarpie? Czy jednak jest to wykluczone i należy przyjrzeć się świecą i cewką. Zakładam że świece nie padły po tak krótkim przebiegu więc ? cewki ? jak je sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na benzynie jest git, ale mało tego, chyba znalazłem przyczynę.

Wyciągnąłem cewki i odłączyłem od nich fajki, w jednej z nich w miejscu łączenia z cewką, element złoty z klipsem który wystaje z fajki i wciskany jest w bolec od cewki w miejscu pokazanym na obrazku ( Zdjęcia ) był złamany, udało mi się to jakoś poskładać do kupy, zmontować i problem nie występuje, jeszcze jedno co zrobiłem to przeczyszczenie filtra gazu, aczkolwiek kompletnie nic z niego nie wyleciało więc to chyba nie będzie to. Czy moja diagnoza jest słuszna ? Oczywiście jak najprędzej biorę się za zakup i wymianę fajki na nową.

I jeszcze jedno, na 2 fajkach( pokazane na obrazku Zdjęcia ) znalazłem śladowe ilości oleju silnikowego, o czym to świadczy ?

 

Pozdrawiam i dzięki za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.