Skocz do zawartości

E39 M52B25 szarpie gaśnie czujnik


stawros12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem E39 touring 1997r 2.3 l 170 km o symbolu silnika M52B25 na jednym vanosie . Problem mianowicie jest taki że autko potrafi zgasnąć lub strasznie szarpnąć podczas jazdy ale ogólnie moc ma idzie dobrze da się jechać. Po podłączeniu pod kompa błędy były dwa przepływomierz oraz czujnik położenia wału . Wymieniłem przepływomierz od razy bo miałem taki gdzieś ze starych zapasów pozostał tylko błąd czujnika. Wiem że BMW nie trawi zamienników dlatego nawet się nie wygłupiałem i kupiłem ori używkę te same numery itp . I tutaj szok ponieważ po zmianie czujnika musiałem nią strasznie długo kręcić i straciła ok 80 % mocy nie dało się wgl nią wyjechać z placu (mam lekko pod górkę) . Dobra mówię może uszkodzony nie zrażam się zdobyłem w piątek komplet czujnik położenia wału i wałka rozrządu . Wymieniłem czujnik położenia wału no już myślałem że będzie dobrze odpaliła od razu ale nadal nie ma mocy jest lepiej niż na pierwszej podmiance no ale to nie to na moim ori niby uszkodzonym to lata w porównaniu z tym. Pomyślałem że może komp się pomylił czy coś wymieniłem również czujnik wałka ale tutaj już nie było żadnej różnicy. No i musiałem włożyć z powrotem mój stary uszkodzony czujnik na którym szarpie i gaśnie czasami ale na nim ma moc przynajmniej . Podpowie mi ktoś czego szukać i gdzie ? Pod koniec czerwca mam trasę prawie 2 tys km no i nie bardzo tak chce jechać . Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi i rady .

 

 

Dodam jeszcze na koniec tak w samochodzie wymieniłem olej + filtr , filtr paliwa , pow , kabinowe , oleje dyfer i skrzynia , świece no i tyle bo reszta w należytym porządku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.