Skocz do zawartości

E39 2.5d traci moc i ,,świszczy''


laki0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją e39 z silnikiem 2.5d 163km 2003r automat , problem pojawia sie po rozgrzaniu (od około 50 stopni) wtedy silnik wydaje swist i traci moc i zaczyna dymić. Nowe turbo, sprawdzony cały układ uszczelniony kolektor ssący nowe podciśnienia dodam że gdy upusci sie pedał gazu i doda ponownie to czasami swist ustepuje i jest ok przez chwile, jadac stałym gazem jest ok. Prosze o jakieś porady w czym moze tkwić problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jedynie przeładowywanie turbiny.

Podłącz pod kompa, odczytaj błędy, a najlepiej sprawdź parametry/ciśnienie doładowania i zobacz co się z nim dzieje w chwili wystąpienia problemu.

Może po wymianie turbiny sztanga od geometrii łopatek nie została prawidłowo ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą turbiny było to samo, po wymianie nic się nie zmieniło. Wywala mi błąd przepływomierza ale wydaje mi sie ze dlatego ze traci cisnienie. Dzieje mi sie to tylko na ciepłym na zimnych jest wszystko ok nic nie chałasuje i jest moc. To jest takie wrażenie jakby jakis zawór upuszczał ciśnienie, czasem slychac jak by sie przymykał i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jedynie przeładowywanie turbiny.

Podłącz pod kompa, odczytaj błędy, a najlepiej sprawdź parametry/ciśnienie doładowania i zobacz co się z nim dzieje w chwili wystąpienia problemu.

Może po wymianie turbiny sztanga od geometrii łopatek nie została prawidłowo ustawiona.

 

Tak jak kolega pisze.Geometria łopatek źle ustawiona.Wężyki podciśnienia gdyby były nie szczelne to w ogóle by nie szła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.