Skocz do zawartości

BMW 118i E87problem z odpaleniem nie kreci rozrusznik


spider111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam model BMW 118i E87 129KM 2006 instalacja lpi vialle z tym okrągłym przyciskiem to jest ta już nowsza generacja

problem mam taki auto po włożeniu kluczyka i naciśnięciu sprzęgła potem start nie kreci rozrusznik tylko słychać takie cykniecie jak by przekaźniki jeden słychać w schowku 2 pod maska próbowałem na lince odpalić ale nie odpalił alarm fabryczny czy to może być uszkodzony immobilizer bo rozrusznik chyba odpada bo jak nie odpalił na lince

akumulator nowy bosch

czujnik sprzęgła działa

mam tylko 1 kluczyk

 

nagrałem film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zacznijmy od najprostrzych spraw.Skoro słychać cykanie po nacisnięciu przycisku START tzn że sam przycisk bedzie ok.Kolejna sprawa to czy przy tym cykaniu kontrolki Ci przygasają albo nikna z deski rozdzielczej? Edytowane przez Mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha filmiku nie da się obejrzeć bo jest dodany jako "prywatny"

na YouTubie już działa dodałem jeszcze tu http://www.cda.pl/video/724680b4

jutro nagram dokładniejszy filmik

ostatni raz jak odpaliłem to bardzo cieszko zakrencił ale odpalił auto miałem na biego myslałem ze na luzie i pusciłem sprzegło i wiadomo szarpneło i silnig zgasł i od tamtej pory nie chce krecic rozrusznik tylko te cykanie

to co zaobserwowałem to na gazie dłużej kręcił rozrusznik na benzynie odpalał odrazu

Edytowane przez spider111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.po pierwsze skąd wiesz że czujnik pedału sprzęgła jest ok? Po drugie na rozrusznik idą kable gruby plusowy i jeden cienki.W momencie próby odpalenia sprawdz czy na tym cienkim jest prąd (ma być) jeżeli jest a nadal nic się nie dzieje weź młotek i obstukaj nim rozrusznik ponieważ czasami się zdarza że szczotki w rozruszniku lubią się zawiesić i wtedy nie kręci(nie rozwal rozrusznika tym młotkiem przy okazji) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.po pierwsze skąd wiesz że czujnik pedału sprzęgła jest ok? Po drugie na rozrusznik idą kable gruby plusowy i jeden cienki.W momencie próby odpalenia sprawdz czy na tym cienkim jest prąd (ma być) jeżeli jest a nadal nic się nie dzieje weź młotek i obstukaj nim rozrusznik ponieważ czasami się zdarza że szczotki w rozruszniku lubią się zawiesić i wtedy nie kręci(nie rozwal rozrusznika tym młotkiem przy okazji) :mrgreen:

 

naciskam parę razy start bez sprzęgła i wyskakuje komunikat żeby nacisnąć pedał jutro jadę do mechanika laweta i zobaczymy

kolega mnie ciągną swoim autem silnik próbował zaskoczyć ale za nic nie chciał odpalić a na pucha chyba nie jest potrzebny rozrusznik dziwna sprawa może jutro się wyjasni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często po wymianie akumulatora w BMW lubił się rozkodować immobilizer zwłaszcza gdy w trakcie tej operacji kluczyk był w stacyjce i nie ciągaj auta na sznurku zeby odpalic...to nie Polonez czy łada :mrgreen:

 

 

tak samo auto się zachowywało na oryginalnym akumulatorze z naklejkami od bmw idę go dziś odebrać bo dobry akumulator zostawiłem

byłem dziś u mechanika podłączył kompa są 3 błędy jest błąd rozrusznika jak będę wiedział coś więcej to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.