Skocz do zawartości

Amortyzatory M-Pakiet II - e39 530d


Silent_bb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W mojej byłej e39 zużyły się amortyzatory i trzeba je wymienić.

Kłopot w tym, że nie mogę znaleźć żadnych zamienników a oryginały trochę drogie.

Samochód jest z wersji z M-Pakietem II (705 - M SPORT SUSPENSION II).

Zgodnie z katalogiem potrzebuje amortyzatora o takim numerze 31 31 2 229 613 do przodu i 33 52 2 229 146 do tyłu.

 

Czy ktoś z was wie jaki zamiennik można zastosować?

 

Przeszukałem katalogi Koni, KYB, Bilstein i Sachs i nic takiego nie udało mi się znaleźć.

Obecnie samochód w zasadzie nie nadaje się do jazdy po przód kompletnie stracił amortyzacje i kołysze się nawet podczas zwykłej jazdy na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jest Monroe ReFlex dedykowany do zawieszenia m-technik. U siebie mam te amortyzatory (u mnie tez jest 0705 - M Sport suspension II ) i wszystko jest ok.

Tu masz przykład u chłopaków z ASO-BMW.

http://www.aso-bmw.pl/product/view/id/73553/

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zrobiłem małe poszukiwania aż w końcu napisałem do centrali firmy ZF z zapytaniem co zrobić w moim przypadku.

 

Po dłuższej korespondencji okazuje się, że bezpośrednich zamienników do amortyzatorów M-Pakiet II nie ma w ofercie firmy Sachs na rynek wtórny.

Zgodnie z katalogiem aftermarketowymi zamiennikami są amortyzatory ze standardowego M-Pakietu dopuszczone jako zamiennik do M-Paka II.

 

Co prawda TRW produkuje niby zamienniki, z tą różnicą, że są one metalowe a nie aluminiowe jak w przypadku oryginału.

 

Mam nadzieje, że pomoże to innym rozpaczliwie szukającym nowych amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.