Skocz do zawartości

Wymiana EPS w F10 - Kodowanie Esys


roney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniłem maglownicę w aucie f10. Stara uszkodzona wraz ze sterownikiem.

Zrobiłem kodowanie esys (czyli Read Vehicle Order,Activate FA, Read VCM, wybieram EPS, nie było w nim CAFD wiec Detect CAFD for SWE, później Code)

Kodowanie przeszło bez błędów.

Maglownica działa.

 

Niestety w ISTA-P wyrzuca mi ten sterownik nadal jako Replace, czyli rozpoznaje go jako wymieniony, nie mogę go tam kodować.

 

Co pominąłem przy kodowaniu?

 

Aha użyłem esys 3.27.1 + launcher premium + najnowsze spdzdata

pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

ISTAP zanim zaproponuje plan działania przeprowadza tzw. kontrolę komponentu.

 

Jeśli zainstalowałeś niekompatybilny EPS z Twoim autem, to pojawi się żądanie wymiany na właściwy element, którego numer ETK będzie zapisany w 'Order list'.

 

E-sys zrobił kodowanie EPS bo przy podstawowym kodowaniu nie wykonuje kontroli komponentu.

 

Literka "R" w module nie oznacza, że sterownik został wymieniony, tylko że jest niewłaściwy dla danego auta i wymagana jest wymiana na właściwy(zgodny) element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Montowane były różne elektryczne przekładnie kierownicze na przestrzeni produkcji F10.

 

Podział był także ze względu na wersję silnikową i typ napędu RWD, xDrive.

 

Jeśli zakodowałeś EPS plikiem CAF zgodnym z i-level auta i pomyślnie wykonałeś tzw. 'start-up electric power steering' przez ISTA/D, auto jeździ prosto i nie zapisują się błędy, to wykonałeś już wszystko co można było zrobić w tym przypadku... poza wymianą EPS na właściwą wersję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.