Skocz do zawartości

E60 530dA Central Electronic Failure


Kiszok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś czasu mam problem z wyskakującym błędem Central Electronic Failure. Przeczytałem tematy, które są na forum, szukałem również rozwiązania na forach anglojęzycznych niestety bez większych sukcesów.

 

Moje auto to E60 z 2004r 3.0d w automacie.

 

Błąd gdy się pojawi sprawia, że gasną zegary, po czym wracają na wcześnejszą pozycję, wycieraczki same działają, kierunkowskazów nie da się włączyć, na wyświetlaczu choinka, i drive gaśnie, ale mimo tego autem da się normalnie jechać, nie traci mocy itp.

 

Pierwszy raz zaświeciło mi się to po myjni, więc obstawiałem, że winna jest woda, jednak dzieje się to bez względu czy auto jest po myjni, czy też po kilkudniowym pobycie w suchym i ciepłym garażu. Błąd często lubi się zaświecić gdy zostawię auto otwarte, wtedy prędzej czy później na wyświetlaczu pojawia się czerwona ikona auta na podnośniku. Gdy odepnę klemy auto przeważnie za każdym razem gubi błąd i mogę jechać bez problemów jechać do czasu aż nie zgaszę auta. Od jakiś 2 tygodni coś zżera prąd, któryś moduł musi się czasem nie usypiać, lampka przy skrzyni biegów świeci się nawet kilka godzin po zamknięciu auta. Zauważyłem także, że duży czarny przekaźnik, który umieszczony jest z bezpiecznikami w bagażniku nagrzewa się gdy auto jest zamknięte.

Miałem trochę wody skrzynce pod maską, wysuszyłem wszystko, wyczyściłem kostki itp, udrożniłem odpływ i teraz jest już sucho, poza tym nigdzie w aucie nie ma śladu wody.

 

Co dotychczas zrobiłem:

-sprawdzenie czy nie ma gdzieś wody, sprawdzanie czy moduły nie są w środku zaśniedziałe

-nowy regulator napięcia, stary świrował i napięcie skakało

-klema jest ok, mam jedna przed liftem i druga po, na obu to samo

-bezpieczniki OK

 

 

 

Błędy jakie pokazuje cały czas, były na długo przed pierwszym pojawieniem się błędu.

009317

00931E

00E107

Wszystkie to błędy KOMBI.

 

Gdy już wyskoczy wspomniany błąd, to zostawia ślady w większości modułów i najcześciej nie może odczytać statusu KBM bądź też CAS, raz tak raz tak.

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki, które mogą nakierować mnie na rozwiązanie problemu :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

spróbuj podrzucić inny licznik

 

http://i.piccy.info/i9/d3edaf5e5e7575b2921393be169b50be/1462136879/12659/1014678/Snymok_2016_05_01_23_07_40_251_800.jpghttp://i.piccy.info/a3/2016-05-01-21-07/i9-9757874/800x114-r/i.gif

 

Ciekawe jest również, by zajrzeć na KBM podczas diagnostyki. Dopóki rozmowa powierzchowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za dotychczasowe porady, podmienilem licznik z auta kolegi, ten sam rok i silnik, błędy KOMBI zniknęły. Po podpięciu mojego licznika do jego samochodu wyswietlalo mu również błędy w kombi, takze ewidentnie jest coś nie halo i szukam nowego licznika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.