Skocz do zawartości

BMW X5 E70 4.8 V8 trzy bledy - czujnik, paliwo i kat


syciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. mam dwa bledy wyskakujace - jeden sie pojawil dopiero dzisiaj a drugi niestety regularnie sie pojawia - podejrzewam ze zwiazane to jest z jazda na gazie - dotyczy bledu Korelacji czujnika poziomu paliwa - pytanie czy sie uszkodzil i dlatego wyrzuca blad czy przez to ze jezdze na gazie i nie zgadzaja mu sie jakies obliczenia? numer bledu w INPie - 0x2A22 - ewentualnie jezeli to wina czujnika gdzie go szukac.

Drugi blad to jak pisalem pojawil si epierwszy raz - blad 0x2EE1 - wychodzi z mojego tlumaczenia z niemieckiego :-) ze to cos z czujnikiem temperatury plynu chlodzacego - jezeli dobrze rozszyfrowalem. Czy jak raz to wina czujnika czy chwilowego bledu czy ewentualnie wymieniac czujnik i najwazniejsze gdzie go szukac?

ostatnie pytanie dotyczy tematu katalizatora tzn sprawa wyglada nastepujaco - wyrzucalo blad katalizatora bank2 wiec wymieniono mi katalizator a dokaldnie wklad i po zamontowaniu pare dni bylo ok i nagle nadszedl dzien gdzie wyrzucilo blad bank1 a po czasie bank2 a czasami obu wiec pojechalem do warsztatu gdzi emi robiono tego kata i panowie stwierdzili ze kat jest ok ze to wina sondy albo tego ze trzeba wymienic drugiego kata tez i zeby wyeliminowac sonde to wlozono pod sonde jakas tulejke (szpec z warsztatu) i nie wyrzuca juz bledu bank2 tylko co jakis czas wyrzuca teraz bank1 - czy to jednak efekt uszkodzonych sond czy raczej upatrywac problemu z katalizatorem? tym robionym czy jednak tym drugim? wiem ze auto jezdzi na gazie ale to nie kwestia gazu juz sprawdzone - analiza spalin po wymianie lewy a prawy idealna i na benie i na gazie wiec juz mi pomyslow brak - jedni mowia wymeniac kata, inni sondy a inni zostawic.

wielkie dzieki z gory za info.

fotka z bledu ponizej:

http://images75.fotosik.pl/545/957285f157346509med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. pierwszy błąd to , jak to mówią zlej. Przyczyna powstawania błędu jest banalnie prosta. Jeździsz na gazie, kilometry przybywają a paliwo stoi w zbiorniku. Komputer widzi to jako usterkę czujnika. Od tego check nie wyskakuje.

Dwa następne błędy to powiem tak. Może trochę pośpieszyłeś się z katami. Trzeba było wyłączyć gaz i niestety pojeździć trochę na benzynie. Wtedy trzeba było zobaczyć czy pojawią się te błędy. Już to wyczaiłem u siebie, że niestety ale gaz płata czasami figle. Gaz gazowi nie równy, zresztą benzyna też. Waliło mi właśnie błędy sonda 1, 2, skład mieszanki. Wymieniłem sondy wszystkie 4, ale nie kupowałem w serwisie tylko DENSO na Aliexpress, Cena zrobiła swoje. Zresztą za 4 zapłaciłem jak za 1 w serwisie. Wymieniłem, ale oryginały zostawiłem bo może to nie to. Jakiś czas ok. Potem waliło skład mieszanki. Mówię, kurcze nowy przepływomierz a wali błędy. Podmieniłem z drugim samochodem. Znowu błąd lambda i skład. Mówię nie, robię tę trasę na benzynie, trudno zaboli, ale nie aż tak. Przejechałem check się nie zapalił, żadnych błędów z mieszanki i wiadomo z czujnika poziomu paliwa. No cóż, kontrola gazu u gazownika. Krótka pogadanka i wyjawił, że tak właśnie czasami będzie z gazem. Wystarczy, że coś nie tak na gazie i będzie waliło błędy. Powiedział, że można się pobawić w ponowne nastawy na gazie. Więc zakupiłem kabel do staga. Ściągnąłem program z ich strony i polukałem, że rozjechały mi się mapy. Teraz jak się zrobi cieplej to wykasuję wszystko i zrobię od nowa autoadaptację i jeszcze raz połapię mapy benzyna/gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info ale u mnie właśnie błąd pojawiał się już kata bank2 na beznyznie wiec stad decyzja o wymianie kata tzn moze trzeba bylo wymienic sonde :-) wiec teraz zaczynam myslec co dalej.

A wracajac do stwierdzenia ze gaz gazowi nie rowny to wiem tylko czy mzoe byc tak samo z bena? ktos mi tez mowil ze jak zaleje 98 to sie nie bedzie zapalac blad kata - ze taki przypadek juz mieli i klient lal potem 98 i bylo ok.

ja bym moze tez juz to olal bo jak pisalem analiza spalin jest idealna i na benie i na gazie ale jakos chce jeszcze pomeczyc temat - lubie jak wszystko gra :-) -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.