Skocz do zawartości

BMW E90 320i Kopci na biało / niebiesko


Greg87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Koledzy mam pytanie, w moim aucie BMW E90 320i 2006r ostatnio był wymieniany olej. Po kilku dniach po wymianie (bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi) zauważyłem że auto przy odpalaniu dymi na niebiesko gęstym dymem, później podczas przegazówki na bialo i niebiesko, później na jałowym delikatna chmurka na biało. Po przejechaniu kilki km znowu na postoju np jak cofam ogólnie manewruje na małej powierzchni to widzę że kopci na niebiesko.

 

Do silnika wchodzi 4,25 oleju, po wymianie wlane zostało prawie 5L. Na wskaźniku oleju (bo nie ma bagnetu) cały czas pokazany jest pasek który dochodzi do wartości MAX. Czasami zejdzie jedną kreskę niżej ale to po dłuższej jeździe, tak to jest cały czas MAX.

 

Pomóżcie co to może być? Czy nadmiar oleju może powodować takie dymienie? Czy to coś z odmą?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co... witamy w klubie "uszczelniacze do roboty"? Opisz nam jak sprawdzasz olej. Według mnie poprawny stan oleju to ten po dłuższej jeździe więc nie jest go jak na moje oko za dużo. Mam ten sam problem co ty(i bardzoooooooo dużo innych użytkowników silnika N46), na razie testuje doraźnie środek Liqui Moly do uszczelniaczy, a w późniejszym (niedługim)czasie pewnie czeka mnie ich wymiana. Jeszcze jakbyś mógł dla mojej własnej ciekawości powiedzieć jaki olej wlałeś i jaki zalany był wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spróbuję odlać oleju tak żeby czujnik wskazywał między MIN a MAX. Pojeżdżę z tydzień i zobaczę czy dalej kopci.

 

Olej sprawdziłem po około godzinie jazdy. Do godziny było cały czas max i na postoju i podczas jazdy. Później po około godzinie poziom spadł o tę jedną kreskę.

 

Wcześniej zalany był Castrol, teraz wlałem Motul 8100 x-clean.

 

Przed zmianą oleju czyli tydzień temu nic nie kopciło. Mam wrażenie że zaczął kopcić po wymianie oleju. Od razu wymieniłem też czujnik poziomu oleju na nowy Hella bo tamten stary coś długo mierzył i nie zawsze pokazywał poziom oleju, do tego raz pokazywał że jest min, za chwile że max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.