Skocz do zawartości

E36 316i Szarpanie Silnika ( Utrata mocy)


GrudzienE36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

 

Mam problem dotyczący mojej E36 Compact dziś zaczęło się dziać coś niepokojącego mianowicie samochód czy na 1 biegu czy nawet na luzie zachowuje się jak by miał zaraz zgasnąć szarpie nim mocno i jest to odczuwalne również w środku nawet na drążku biegów . Cały silnik się trzęsie tak jak bym mu odcinał co sek zapłon.

 

Proszę o pomoc .

Edytowane przez GrudzienE36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno poszedłem znów zobaczyć jak tam moje bmw na zimnym silniku i po odpaleniu ( bez wiekszych problemów ) auto chodziło równo ale kiedy tylko podjechałem nim 100m do przodu i w tył oraz na 1 biegu go przygazowałem obroty szybko spadły i samochód sam zgasł po kolejnych próbach odpalenia samochód cały czas gasnie sam oraz bardzo trzesie silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może cewka siada, zobacz też świece i kable. w dalszej kolejności przepływka i czujniki- najłatwiej podłączyć pod kompa

 

komputer pokaże jeśli cewki, kable nie są ok? Zastanawiam się na tym, bo miałem ostatnio parę razy podłączany, niby jest ok więc nie wiem czy powinienem zarzucać coś swoim cewkom.

 

Niedawno poszedłem znów zobaczyć jak tam moje bmw na zimnym silniku i po odpaleniu ( bez wiekszych problemów ) auto chodziło równo ale kiedy tylko podjechałem nim 100m do przodu i w tył oraz na 1 biegu go przygazowałem obroty szybko spadły i samochód sam zgasł po kolejnych próbach odpalenia samochód cały czas gasnie sam oraz bardzo trzesie silnikiem

 

Napisałeś tak niewiele, że ciężko coś stwierdzić. Pierwsze co to sprawdź czy nie łapie lewego powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien czy pokaże cewke- jestem zwolennikiem starej szkoły i kompa raczej nie używam, chyba, że do diagnozy czujników jak doradziłem wcześniej koledze. Poszperaj w dolocie, zobacz czy świece są dokręcone i kable założone prawidłowo- szukaj, na forum możemy tylko coś zasugerować ale trafna diagnoza należy do Ciebie :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do serwisu bmw ( nie autoryzowanego ) mechanik powiedział że przyczyn może być na prawde dużo i żeby dojść do tego trzeba rozbierać i sprawdzać wszystko po kolei trochę mnie to przeraziło i postanowiłem jednak trochę sam poszperać okazało się że mam lewe powietrze , węzyk doprowadzający powierze to silnika pekł i spadł z krucca :) DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.