Skocz do zawartości

Żółty ksenon E91


Longer85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zauważyłem, że jedna lampa zaczęła świecić na żółto, lamy to dynamic ksenon. W zasadzie już od dłuższego czasu widziałem że ta lampa miała taką delikatnie żółtą poświatę i delikatnie mrugała od czasu do czasu, jednak od wczoraj świeci już mocnym żółtym kolorem. Czy to po prosu żarnik sie kończy czy może to być coś poważniejszego?
http://i.imgur.com/tGODlbr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info, spec od reflektorów powiedział że może to być też odbłyśnik, oddam chyba te lampy do regeneracji + wymiana żarników jeśli będzie konieczna, jak sobie przypominam odkąd kupiłem auto, myślałem że ksenony świecą mocniej, we wcześniejszym aucie miałem zwykłe żarówki na soczewkach i miałem wrażenie że świeciły lepiej, teraz już chyba wiem dlaczego, po prostu odbłyśniki się wypaliły i słabo odbijają, tylko zastanawia mnie jeszcze to mruganie, ale to już pewnie żarnik albo przetwornica. Po wizycie w serwisie napiszę co było przyczyną.
http://i.imgur.com/tGODlbr.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
odbłyśnik ??

 

Albo ja czegoś nie kumam albo nie wiem

 

Przecież masz tam soczewke.

Czeka cie wymiana żarnika D1S i tyle. Jaka regeneracja ?

Soczewki (każde) też mają odbłyśnik. :) Znacznie mniejszy niż halogeny ale mają. Jest między żarnikiem a soczewką. I w zasadzie to poza żarnikiem to najważniejszy element.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat co ty odnośnie lamp że słabo świecą pewnie regeneracja, lampy świeciły mi na żółto jak halogeny aż jedna zmieniła kolor na fioletowo różowy, po wymianie palników na Osrama Xenarc 4300k jest biało i jest moc i power :D
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e90 xenony nie świecą same z siebie zbyt ochoczo, miałem auta bez xenonu które świeciły dużo lepiej jak tutaj więc na siłę nie szukaj winnego, ale oczywiście mryganie musisz wyeliminować , pozdr

 

tak jakos te xenony w BMw nie sa najmocniejsze, myslalem ze mi sie tylo tak wydaje ze wielu ze standardowymi swieca lepiej a widze ze nie jestem odosobniony

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soczewka aż nie jest taka mała, odbłyśnik soczewki jest mały z tego mniej wydajny .

Proponuję zakupić nowe oryginalne żarówki zamontować i sprawdzić,

wydajność xenona można sprawdzić Luxometrem,

 

wydajność lub polepszyć świecenie można zakupić np : 6000K

rzadko zdarza się że w BMW E90 są wypalone odbłyśniki, no ale zawsze jest jakiś % że akurat są nadpalone ,

co do samego szkiełka soczewki -/+ są one też mocno zapylone/brudne/ widać takie białe mleko , to też wpływa na złe świecenie xenonów, pozdrawiam .

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mnie tez nie podoba się barwa mojego Xenonu. Jest niby biała ale jednak ciepła-żółta. Jaki palniki D1S polecacie. Coś z przedziału 5000-6000K. Z tym że kiedyś miałem 6000K coprawda china H7 ale wydawały mi się zbyt niebieskie. Może z ori D1S 6000K jest inaczej. Zastanawiam się tez nad tym https://hidretrofit.pl/sklep/zarniki-nextgen-d1s-5500k/

Miałem ten żarnik coprawda h7 ale światło bylo idealnie białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi o palniki to OSRAM XENARC NIGHT BREAKER UNLIMITED sie najlepiej sprawdzaja. Ja zazwyczaj obstawialem za philips ale tutaj nie ma meczu i radze posluchac radu Reflektory samochodowe i nie brac produktow typu philips blue vision ultra, to co oni nazywaja niebieski jest tak naprawde koloru fioletowego, efekt jest okropny.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam obecnie Osram Night Breaker d1s - mam wrazenie ze barwa wpada w taka zielonkawa.. sam nie wiem. Choc swiatla przed autem jest duzo, to jednak ta barwa meczy mnie. W innym aucie mialem CBI d2s i bylo super ale zanim zmienie na CBI ciekawi mnie jeszcze barwa Philips Extreme Vision?
N57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
w ksenonach jek tylko schodzisz ponizej pewnego stabdardu to czesto jest bardzo kiepsko

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.