Skocz do zawartości

E30 swap M52B28 brak iskry


Michale30e39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robie swap przy e30 waska lampa z 1.8 na 2.8 M52 B28

Dawca został angol e39 2.8 z roku 99 problem polega na tym ze nie ma iskry , ews immo zostało z komputera usuniete , rozruszni kreci ,wszystko jest podłaczone jak na schemacie , wiazka ews jest odpieta .

Koledzy z forum pomóżcie bo juz mi brak sił co moze byc ? do konca silnik palił bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj schemat podłaczenia, sprawdzę bo w internetach różne rzeczy biegają.

W komorze silnika, w wiązce m52 masz 3 przekaźniki sprawdź wszystkie masy pod te przekaźniki, lubią się urywać.

Kto usuwał ews ze sterownika?

Silnik m52 był z automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z tego schematu tylko kilka tylko kilka kabli kolorystycznie nie pasowałoale na tym sie wzorowałem i w e 30 tez nie który piny miały inne kolory niz były podane na schemacie, jak masz inny schemat to podaj ? silnik e39 z manualna skrzynia, mase wszedzie podłaczyłem tak jak było w e39 , plus tak samo bo rozrusznik kreci , wszytsko sie załacza bo krokowy tak samo buczy jak w mojej bawarce tylko brak iskry,

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img924/5545/x6BKnj.jpg

 

Gosciu co sciagał nigdy przy e30 nie robił i nigdzie sie nie ogłaszał ale jets diagnosta i elektyrykiem , ogolnie wyslałem ze mu sie nie powiodło dlateog iskry nie ma ale kazał mi podpiac pod e39 bo mam drugi samochód tylko ze z roku 96 a angol do e30 jest z roku 99 , podpiołem komputer z wykasowanym ews immo pod mója bawarke , opdiołem w niej ewsa i zmostowałem na krótko przy rozruszniku i odpalił normalnie czyli ews immo jest wykasowane bo tak to by nie odpalil chyba ze sie myle.

 

http://imagizer.imageshack.us/a/img922/6035/HJXrhJ.jpg

 

takie kostki silnikowe sa u mnie (instalacja i komputer jest na siemensie)

http://imagizer.imageshack.us/a/img923/7826/zdjLhA.jpg

a w wiazce silnikowej tylko dwa przekazniki były i bezpieczniki

mówiłes o 3 a u mnie sa dwa reszta jest w kabinie chyba ze potrzeba jeszcze jakis? jakby co wszytsko mam bo angol(dawca) cały czas stoi u mnie

Edytowane przez Michale30e39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem miernikiem czy prad dochodzi do cewek zapłonowych i na dwóch pinach jest prąd , zastanawiałem sie czy moze jak wkładałem silnik do e30 z wiazka czy czesem gdzie nie przydusiłem kabli bo troche ciasno wchodził ze skrzynia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e30 mam takie kolory kabi i numery pinów

pin 1- niebieski

pin 4-brązowy fioletowy pasek

pin 5 -czarno brązowy pasek

pin 6-zielony zołty pasek

pin 7-zielony

pin 11-biały niebieski pasek

pin 13-fioletowy czerwony pasek

pin 18-czarny zołty pasek

pin 20-brązowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.