Skocz do zawartości

M52tub25 Odpala i gaśnie


Alwarez123

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: e46 323 rok99

Auto odpala i zaraz gaśnie. Gdy przytrzyma się pedał gazu to jest odpalone, a po odpuszczeniu obroty spadają i gaśnie. Auto stało na głębokiej rezerwie. Dolałem 10L z kanistra ale poprawy brak. Jutro się za nie zabiorę i chciałbym znac wasze sugestie na co zwrócić uwage. N apoczatek wezmę odłacze akumulator i zrobie samoadaptacje. Jak nie pomże albo w ogóle się nie uda to spróbuję odpalic go awaryjnie na gazie. I jak bedzie chodzil normalnie na gazie to sprawdze filtr paliwa. Macie jakieś inne pomysły jak to rozwiązac? Auto mam od niecałego tygodnia. Do wymiany jeszcze sa prawdopodobnie świece bo zdarzało mu się przez chwilę pofalować na jałowym. Wczoraj wymieniałem termostat, ale to raczej mało z tym wspólnego a temp. teraz trzymał normalnie. I do wieczora jezdzil normalnie, później jak próbowałem odpalić sytuacja w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie andrzejki , nikt Ci nie wywróży z fusów , najlepiej podloczyc pod jakis komputer i wtedy szukac odpowiedzi. Wymienisz polowe podzespolow i nadal nie bedziesz wiedzial dlaczego auto gasnie , moze pompka paliwa , moze filtr paliwa, moze cewki , moze przepustnica, moze wtryski , moze potencjometr gazu , moze przeplywomierz i wiele wiele innych :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie andrzejki , nikt Ci nie wywróży z fusów , najlepiej podloczyc pod jakis komputer i wtedy szukac odpowiedzi. Wymienisz polowe podzespolow i nadal nie bedziesz wiedzial dlaczego auto gasnie , moze pompka paliwa , moze filtr paliwa, moze cewki , moze przepustnica, moze wtryski , moze potencjometr gazu , moze przeplywomierz i wiele wiele innych :shock:

Jeszcze nie dodałeś czujnika położenie walka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczyłem pod inpe i mam takie błędy:

18 Signal Nockenwellengeber Auslass / EWS sygnał lub czujnik wałka rozrządu

228 Lambdareglerabweichung Bank 2 zu gross / Odchylenie mieszanki Bank 2

227 Lambdareglerabweichung Bank 1 zu gross / Odchylenie mieszanki Bank 1

203 Lambdaregelung Bank 2 Regelanschlag / Lambda regulacja Bank 2 za kat

202 Lambdaregelung Bank 1 Regelanschlag / Lambda regulacja Bank 1 za kat

240 verbrennungsaussetzer zylinder 3

241 verbrennungsaussetzer zylinder 4

243 verbrennungsaussetzer zylinder 6

239 verbrennungsaussetzer zylinder 2

238 verbrennungsaussetzer zylinder 1

Takie błędy wyrzuciła mi inpa. Nie wiem jak kopiować ten tekst z programu.Od czego zaczynać wymiany? Błędy dotyczące sond mogą być spowodowane przez LPG bo jeden przewód jest załamany i nie miał mocy na gazie. Błędy dot. cylindrów wydaje mi się że są od świec, bo poprzedni właściciel mówił że są do wymiany. Czyli wychodzi na to że najważniejszym problemem jest czujnik wałka rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz teraz już coś wiadomo , czujnik położenia wałka często pada w tych autach ;) tak więc zacznij od niego , tylko zaopatrz się w porządny jeśli nie chcesz mieć jeszcze innych przygód :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.