Skocz do zawartości

Bmw E39 535 m62tu dławi się na wolnych


Maciej V8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent jak w tytule. Problem polega na tym, że gdy startuje od zera silnik potrafi się przydławić na ułamek sekundy. Podczas parkowania potrafi zgasnąć. Ruszenie bez dodania gazu jest bardzo trudne. Sporadycznie po odpaleniu wchodzi na 1000 obr. na kilka sekund. Katalizatory są drożne,sondy nowe ori, świece i cewki również sprawne,Vanos zrobiony wraz z całym rozrządem i ustawiony prawidłowo. Odma i cały kolektor uszczelnione. Zero byków na komputerze. Czuć delikatne nie równą prace po rozgrzaniu silnika. Przepustnica umyta. Proszę o jakieś info. może ktoś się spotkał z takim czymś. Czujniki temperatury wszystkie nowe. Zastanawiam się nad którymś czujnikiem wałka lub przepływką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed vanosami ze wszystkim był problem. Teraz to już zaczęło jechać,ale jeszcze nie tak jak powinno. Moc jest bo na trzecim biegu potrafi mielić opony,ale jeszcze te wolne mnie męczą.

Diagnostykę próbowałeś zrobić ? A to zastanawiamy się na fusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed vanosami ze wszystkim był problem. Teraz to już zaczęło jechać,ale jeszcze nie tak jak powinno. Moc jest bo na trzecim biegu potrafi mielić opony,ale jeszcze te wolne mnie męczą.

Diagnostykę próbowałeś zrobić ? A to zastanawiamy się na fusy.

W pierwszym poście napisałem,że zero byków na komputerze. Wszystkie parametry w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed vanosami ze wszystkim był problem. Teraz to już zaczęło jechać,ale jeszcze nie tak jak powinno. Moc jest bo na trzecim biegu potrafi mielić opony,ale jeszcze te wolne mnie męczą.

Diagnostykę próbowałeś zrobić ? A to zastanawiamy się na fusy.

W pierwszym poście napisałem,że zero byków na komputerze. Wszystkie parametry w normie.

Brak błędów - to nie jest diagnoza. Przy takich objawach nie mogą być wszystkie parametry są w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by nie były to bym tematu nie zakładał. Coś oszukuje ale co? Przepływomierza nie da się zdiagnozować, czujniki wałków puki nie padną całkowicie też nie dadzą się sprawdzić. Diagnostyka o której piszesz była by możliwa przy drugim aucie które stoi obok i patrzysz na ewentualne różnice. Kolejną możliwością jest usterka mechaniczna,ale nic mi nie przychodzi do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli by nie były to bym tematu nie zakładał. Coś oszukuje ale co? Przepływomierza nie da się zdiagnozować, czujniki wałków puki nie padną całkowicie też nie dadzą się sprawdzić. Diagnostyka o której piszesz była by możliwa przy drugim aucie które stoi obok i patrzysz na ewentualne różnice. Kolejną możliwością jest usterka mechaniczna,ale nic mi nie przychodzi do głowy.

Naucz lub znajdź kogoś, kto może korzystać z DIS, wtedy znajdziesz odpowiedź na swój problem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu opiszę inne auto. Bmw e39 525 2002r. Problem strzela w wydech- reakcja przepływki idealna, pokazuje prawidłową temperaturę powietrza, mierzy przepływ,reaguje na gaz. Można powiedzieć lalka. Zero innych błędów etcetera. Po zmianie na inną auto chodzi i nie strzela w wydech. Inny przykład, auto kolegi z forum 540 97r- świeciła się kontrola trakcji, na komputerze żadnych innych błędów i nic o przepływce- wymiana na inną i po problemie. Tak więc przepływomierz to jedno z tych badziewi gdzie pełna diagnostyka kończy się na jego wymianie. Nie da się zdiagnozować na 100%. Przerabiałem wiele tego typu przypadków. Jeżeli jest sposób lub parametr o którym wiesz,że da 100% pewność to napisz bo wszystkie parametry mojego są w granicach normy. Podepnę jeszcze disa zobaczymy bo pasoft impa i dwa inne diagi nic nie wywalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla przykładu opiszę inne auto. Bmw e39 525 2002r. Problem strzela w wydech- reakcja przepływki idealna, pokazuje prawidłową temperaturę powietrza, mierzy przepływ,reaguje na gaz. Można powiedzieć lalka. Zero innych błędów etcetera. Po zmianie na inną auto chodzi i nie strzela w wydech. Inny przykład, auto kolegi z forum 540 97r- świeciła się kontrola trakcji, na komputerze żadnych innych błędów i nic o przepływce- wymiana na inną i po problemie. Tak więc przepływomierz to jedno z tych badziewi gdzie pełna diagnostyka kończy się na jego wymianie. Nie da się zdiagnozować na 100%. Przerabiałem wiele tego typu przypadków. Jeżeli jest sposób lub parametr o którym wiesz,że da 100% pewność to napisz bo wszystkie parametry mojego są w granicach normy. Podepnę jeszcze disa zobaczymy bo pasoft impa i dwa inne diagi nic nie wywalają.

 

Wyjaśnij mi w jaki bokiem system stabilizacji do podawania powietrza ? No co ty piszesz ? Wyjaśnij technicznie, chcę to usłyszeć .

Nie da się zdiagnozować na 100%
Jeżeli jest sposób lub parametr o którym wiesz,że da 100% pewność to napisz

Ja ci mogę powiedzieć 2 100% metody, które ujawnia się usterka przepływomierza powietrza HFM 5 :

1 - napięcie na sygnalnom przewodzie powinno być w takich ramach, przy włączonym zapłonie 0,97... 1,03 v (jeżeli powyższy 1.03, to zaczyna umierać, 1,06 - już trup); po dodaniu obrotów napięcie powinno wzrosnąć do pięciu woltów ;

2 - sprawdzanie przepływomierza za pomocą oscyloskopu.

Nie mówię już o test-bloku w DIS.

Wszystkie twoje programy i skanery nie są w stanie pokazać uszkodzenia przepływomierza. Oni to pokażą, gdy będzie już trupem z rejestracją kodu błędu.

No i w końcowej części mojej powieści wyślę ci film o taką sytuację, gdy nie ma błędów, ale są.

Dam ci przykład z mojej byłej maszyny (silnik m62b44tu) - podczas skanowania auto - błędów nie było w ogóle !!! Po przeprowadzeniu testu "Porównanie rzeczywistych parametrów z określonymi" okazało się, że sumująca korekta poza (w końcu samego testu), co wskazywało na możliwe zasysanie powietrza. Dlatego mądry ja tu nie próbuję być, jak niektórzy tu sobie tak myślą, a tylko podpowiem, w jakim kierunku trzeba zacząć się ruszać, a nie słuchać za każdym bzdury nie wiadomo od kogo. Z poważaniem , Vadim.

P.S. Szukaj DIS na początek i wszystko będzie dobrze !!!

 

https://www.youtube.com/watch?v=qWfZp1WXPmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiliśmy sekcji tej 540. Po wymianie przepływki kontrola trakcji zgasła i wszystko wróciło do normy. Dlaczego tak się stało nie mam pojęcia. Jedno co mogę ci powiedzieć to robiłem dwa takie przypadki i oba to 540 przed liftem. W obu wymieniona została przepywka i nic po za tym. Co było przyczyną takiego zachowania kontroli trakcji nie mam pojęcia. Mapa zależności w tych autach jest czasami dziwna i tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 lat później...
.

Nie mówię już o test-bloku w DIS.

P.S. Szukaj DIS na początek i wszystko będzie dobrze !!!

 

Kolego gdzie szukać tego testu w DIS jak dokładnie się on nazywa?

 

Witam. Temat wstępnie ogarnięty. Zrobiona adaptacja przepustnicy i na tą chwile jest ok.

 

Jakim narzędziem zrobiona adaptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.