Skocz do zawartości

Nie włącza się wentylator elektryczny w e46 M54b25


Sztifler7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w skrócie, nie odpala mi wentylator chłodnicy elektryczny. Kostka 3 Piny, na kompie błędy

 

błąd 125 e-luefter zczytany INPa (125 Aktywacja wentylator elektryczny)

błąd 123 Thermostatheizung 123 (Chłodzenie, mapa sterowania termostatem) (czasami pojawia się kontrolka płynu chłodniczego ale jego poziom jest w porządku) tu nie wiem o co może chodzić

 

1) tak z początku myślałem, że to moduł więc na podmiankę dałem sprawny wentylator również nie odpalił (kreska wycholona już w prawo była czyli tem. ponad 100stopni)

2) gdy załączyłem klimę to tylko drgnął i dalej nic tu kompresor klimy też stoi

3) jeszcze spróbuję odłączyć bezpiecznik LPG i zobaczę czy wiatrak ruszy

 

Pany macie jeszcze jakieś pomysły bo mi już ręce opadają ... ?

Gdzie znajdę przekaźniki od wentylatora ?

Edytowane przez Sztifler7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdź gdzieś opis bezpieczników. nie jestem pewien czy wentylator nie ma dodatkowego bezpiecznika gdzieś w okolicach kostki. w pierwszej kolejności zobacz czy napięcie dochodzi do kostki- możliwe, że uszkodzony jest jakiś kabel.

ps. popraw temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi jeszcze do głowy, że może czujnik temperatury jest walnięty bo zapewne są dwa jeden w głowicy pod kolektorem a drugi przy chłodnicy

 

Może czujnik zakłamuje wartość i komp nie odpala wentylatora?

 

A drugi pomysł mniej sensowny coś z termostatem, może zaciął się w jakieś pozycji ? no ale to chyba nie ma związku z wentylatorem. Bo jakby był otwarty tylko to wolniej by dogrzewał auto,a zamknięty nie może być bo dwa węże ciepłe przy chłodnicy ... więc chyba nie w tym tkwi problem.

 

Pytanie który czujnik temperatury wody czy silnika daje sygnał na kompa do odpalenia wentylatora ? czy się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.