Skocz do zawartości

Problem z przerywaniem na obrotach [318i]


tatalia.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór - Mam taki problem ponieważ samochód zaczyna mi wariować.

Odpaliłem rano samochód. Zostawiłem go chwile na luzie i po 30 sekundach zauważyłem migającą kontrole EML.

Myślałem, że to lewe paliwo jakieś.. bo tankowałem na Tomsolu.. a nie raz się naciąłem na nich. NA TEJ STACJI U MNIE W MIEŚCIE W PALIWIE BYŁA WODA!

Problem nie ustał. Samochód na 3 biegu od 1600 obrótów do 2000 obrotów bardzo przerywa, traci moc.

Po 2000 silnik się uspokaja i normalnie pracuje. Rzadko kiedy zdarza się, że na 2 biegu przerywa - rzadko.

Za to przerywa na 3 biegu 4 biegu i podejrzewam ze 5 bieg, od 1600-2000 obrotów. Wiem, że benzyna i obroty jakie powinny być to minimum 2000. Ale robiłem to tylko dziś, na testy.

Nie ma znaczenia czy gorący czy zimny. Kilka dni temu miałem wymieniany rozrząd... Może przez to, aczkolwiek 1,5 miesiąca tego miałem wymienione uszczelniacze zaworowe.

I wszystko było w porządku do momentu.. wymiany rozrządu. Silnik normalnie pracuje na 3-4-5 biegu, ale od 2 tysięcy obrotów, poniżej przerywa i czasem go mogę tak zadusić, że zapala sie EML.

Po wymianie calego rozrządu - inna kultura pracy silnika - wydaje inny dźwiek.. bardziej cichy? hmm

Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

 

NIE MAM LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ile oleju dolewałeś przed wymianą uszczelniaczy a ile dolewasz teraz? Tankujesz paliwo na stacji, na której wiesz, że jest lewe paliwo? Chcesz ich podać do sądu czy jak?

Podałbym mechanika od rozrządu do sądu..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz pod kompa i sprawdź błędy, to moze być wina czujników położenia wału i wałka, paliwa oczywiście tez, czy rozrządu, nie ma co wróżyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.