Skocz do zawartości

Mozliwość negocjacji kosztów serwisu w ASO


houdini01

Rekomendowane odpowiedzi

raczej tak. Ja dostałem -30% w ASO Inchape na Prymasa w zeszłym roku na e90. A w zeszłym tygodniu an F31 zamiast zapłacić ok.850 zł za połówkowy serwis olejowy, po wymianie kilku zdań natury filozoficznej, uzgodniliśmy cenę 640 zł, co jest ok -25%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wizytą w Bawarii w Gdańsku napisałem na forum PW do nich i uzyskałem propozycje cen. Przyznam jednak szczerze, że nie wiem w jakiej wysokości były rabaty.

Ceny opisałem w wątku:

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=163&t=293106

 

Doradca serwisowy oddając mi samochód i zapraszając na następny przegląd powiedział, że następnym razem jak do niego zadzwonię bezpośrednio to zaproponuje mi jeszcze lepsze ceny.

 

W serwisie olejowym znaczną część ceny stanowi olej 6l to czasami ponad 600 zł (liczą sobie po ok. 100 zł za litr). Dla przykładu cena 1 l oleju w sklepie online Bawarii.

 

http://www.e-bmwshop.pl/oryg-olej-bmw-ll04-5w-30.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio wysłałem do aso w de zapytanie o koszty dużego serwisu F31 320d.

Wersja z ich częsciami nieco ponad 400 ojro. Wersja samej roboty ~200 ojro.

Części wycenione przez nich na 280 ojro kupiłem na allegro za nieco ponad 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serio, róbcie to w niezależnych warsztatach (ale porządnych), trzymajcie faktury.

Wg prawa UE nikt Wam nie cofnie gwarancji ani nie może robić z tego tytułu problemów. Można nawet używać zamienników.

A jeśli chcecie mieć wpisy dla kolejnego właściciela ---> patrz faktury. Czarno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serio, róbcie to w niezależnych warsztatach (ale porządnych), trzymajcie faktury.

Wg prawa UE nikt Wam nie cofnie gwarancji ani nie może robić z tego tytułu problemów. Można nawet używać zamienników.

A jeśli chcecie mieć wpisy dla kolejnego właściciela ---> patrz faktury. Czarno na białym.

 

 

Jesli chodzi o ochrone gwarancyjna sprawa jest prosta, nie ma koniecznosci dokonywania napraw w aso dopoki zachowane sa odpowiednie standardy wykonania uslugi.

Czasami jednak warto dbac o dobre uklady ze sprzedawca, aby korzysc ze wspolnych interesow byla obustronna. Na ostatni samochod dostalem dodatkowe 7% rabatu pod warunkiem zobowiazania sie przeprowadzenia wszystkich przegladow i napraw w aso. Jest to umowa nieformalna, ale trzymam sie jej, bo mam zamiar kupic u nich kolejne auto. Duza inspekcja przy 50 tys. kosztowala 2300 PLN i byla zlecona w aso, pomimo ze na samym oleju przebitka wynosila prawie 400%.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w polskich sklepach internetowych.

O leebmann nie pomyślałem.

Nazw sklepów Ci nie podam ale wszystko wygooglujesz.

Gdy wymieniałem tarcze i klocki też kupowałem w necie (oryginały), ceny nieporównywalne do ASO :lol:

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaliczylem zmiane klockow przednich i okazalo sie ze trzeba dodatkowo wymienic tarcze i to przy zaledwie 56 tys. przebiegu! GT to ciezkie auto i przy jezdzie w miescie szybciej zuzywa hamulce, ale tarcze powinny przetrwac przynajmniej dwa zestawy klockow. Po upomnieniu sie u serwisanta dostalem 12% rabatu.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety faktury przed sobą, więc nie pamiętam. Wycenili całość robocizna + olej + filtr na ok 850zł. Zapłaciłem te 640zł w kasie. Niestety nie pamiętam ile co kosztowało i na której pozycji/pozycjach był rabat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam niestety faktury przed sobą, więc nie pamiętam. Wycenili całość robocizna + olej + filtr na ok 850zł. Zapłaciłem te 640zł w kasie. Niestety nie pamiętam ile co kosztowało i na której pozycji/pozycjach był rabat.

 

Jak będziesz miał okazję to zobacz i daj znać - nie powiem 25% to nawet flota nie dostaje rabatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.