Skocz do zawartości

Logo podświetlane w drzwiach


piotruś 123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chce zamontować w drzwiach przednich podświetlane logo BMW. Dylemat w tym że w drzwiach nie mam światełka pod które mógłbym to podłączyć. Nie chciał bym ciągnąc przewodów z podświetlania w nogach. Myślałem by pociągnąć przewody z zamka drzwi . Rozbierałem teraz tylne drzwi i do zamka wchodzi kostka z czterema przewodami. Myślę że których z tych przewodów jest odpowiedzialny za podświetlanie światła w środku przy otwieraniu drzwi daje sygnał do środka i zapala się oświetlenie? Ma ktoś może jakiś pomysł? Nie chciał bym montować żadnych tzw. dodatkowych kontrolerów . Czytałem o tym na forum ale brak jest odpowiedzi. Tylko same komentarze że to wiocha ale mi się podoba i uważam że to indywidualna sprawa każdego.Dla zainteresowanych logo nie kolorowe tylko całe ładne białe 7W 3D dostałem od szwagra z Niemiec- bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jaki model i rocznik tego auta ,masz otwory na lampki w drzwiach? zewnętrzne lusterka masz podświetlane?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który przewód we wtyczce wpinany w kostkę do zamka od wiązki jest odpowiedzialny że daje sygnał do kabiny i zapala się światło? Może pod taki przewód podłączyć plus i wtedy będzie przerywany a minus przykręcić do drzwi tylko jak sprawdzić który to jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak prosto jak ty chcesz nie da rady :( szukałem wczoraj w schematach na WDS Diagram i nie znalazłem oświetlenia po drzwiami

Niech ktoś potwierdzi czy w X3 E83 2005 ma oświetlenie pod drzwiami

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podświetlania w drzwiach. Dlatego myślałem by podłączyć pod przewód odpowiedzialny z włączanie światła w kokpicie po otwarciu drzwi.Inaczej będę musiał przeciągać przewód od lampki podświetlającej nogi a z tym jest dużo roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma podświetlania w drzwiach. Dlatego myślałem by podłączyć pod przewód odpowiedzialny z włączanie światła w kokpicie po otwarciu drzwi.Inaczej będę musiał przeciągać przewód od lampki podświetlającej nogi a z tym jest dużo roboty

Nie da rady :( to nie jest tak jak w maluchu instalacja u ciebie wygląda tak :

masz w kaźdych drzwiach włączniki otwarcia drzwi i przewody o nich idą do modułu GM i ten moduł dopiero wysyła prąd do oświetlenia ,niestety będziesz musiał przewody doprowadzic do oświetlenia na nogi i wtedy będzie wszystko jak naleźy

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez tak myślałem że podłączyć się pod przewody od lampki w nogach. Tylko taki problem jak przeciągnąć przewód do drzwi od środka . Wiązka z drzwi łączy się kostką na słupku i tu jest problem?

W kostce masz wolne miejsca na piny(wszystkie nie są wykorzystane) kupisz konektory z przewodami i będziesz miał jak trzeba bez druciarstwa

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A te piny są puste i wystarczy podpiąć przewód czy muszę kupic jakieś złączki

Piny musisz kupic dwa rodzaje,jak znajde numery to Ci wyśle

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6030828667

kup sobie np taką wiązke i masz juź 90% potrzebnych przewodów do obu drzwi , do tego jeszcze będziesz musiał dokupić obudowe wtyczki do projektora 2 szt o nr.8377072 i 2 konektory z przewodem

Ty chcesz mieć logo w przednich drzwiach?

Edytowane przez malysz1976
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmwstore.pl/pl/ tu moźesz sobie częsci sprawdzać

http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/ tutaj są schematy bmw modeli do około 2008

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podłączyłem. Puściłem przewody od podświetlania pod nogami przez kostkę w drzwiach,także wszystko jest schowane i jest ok :D . Wygląda super inne od razu auto. Chyba założę jeszcze na tylne drzwi ale jest więcej rooty. Nie wiem czy ciągnąc przewody od podświetlania nóg z przodu , czy z tylnych lampek podświetlających na podsufitce . Ciekawe którędy idą przewody czy w podsufitce przez całe auto czy w słupkach we wiązce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Już podłączyłem. Puściłem przewody od podświetlania pod nogami przez kostkę w drzwiach,także wszystko jest schowane i jest ok :D . Wygląda super inne od razu auto. Chyba założę jeszcze na tylne drzwi ale jest więcej rooty. Nie wiem czy ciągnąc przewody od podświetlania nóg z przodu , czy z tylnych lampek podświetlających na podsufitce . Ciekawe którędy idą przewody czy w podsufitce przez całe auto czy w słupkach we wiązce?

wyciąg lampke i zobaczysz ,w e60 idą posufitką i zchodzą prawym słupkiem

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem zdjęcia ale błysk flesza powoduje że nic nie widać. Efekt zbliżony do tego
. Tylko że światło jest bardzie intensywne i logo większe o średnicy około 70 cm bajer. W pracy byli tak zdziwieni że ho ho :shock: Podjechałem pod sklep to goście z aut wysiedli i pytali jak to działa :D Chciałem jeszcze założyć coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=Klr8f6SauNs tylko te w tych światłach przeciwmgłowych a może jeszcze to
lub to http://allegro.pl/stroboskopy-tunning-led-nowosc-niebieskie-i5656662753.html. Co ty na ti ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pod drzwiami super :cool2: teź mam te projektory,jak dla mnie te struboskopy to pod dyskoteką lub na zloty ,uźywanie tego w ruchu drogowym grozi mandatem albo zabraniem dowodu .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E tam sam pracuje w Policji także za te podświetlanie drzwi to dowodu nie można zabrać. Ale za to z przodu jak używasz to tak . :lol:

oczywiście że chodzi o zewnętrzne , jako policjant możesz mieć te struboskopy - jak by co to jedziesz na akcje :D

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.