Skocz do zawartości

NCS kodowanie plikiem .man


davel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pacjent to e91 2006r. Taka sytuacja.. inpa działa, ncs kodował do pewnego momentu. Otóż zczytuje moduł frm, edytuję .trc i zapisuję z rozszerzeniem .man

Koduje i... moduł wraca do ustawień fabrycznych, znowu koduję, zczytuję i za nic w świecie to co w pliku trc nie zgadza się z tym co załadowałem w pliku .man

Tez miałem sytuację, że nie nadpisywał mi się plik .man

Musiałem otworzyć .man usunąć zawartość i wkleić ręcznie zawartość pliku .trc

Podsumowując: zadne bledy nie wyskakują, a ncs najzwyczajniej nie koduje. Ktoś z Was miał yaki przypadek. Dodam, ze postawiłem windę od nowa i zainstalowałem standardtools i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pewnie zły profil nie ma opcji manipulacji plikiem MAN,

bywa tak jak ktoś sam sobie aktualizuje NCS i ma tylko 1 lub 2 profile w zasadzie puste (jak jest w NCS 4.0.1 ze standard tools 2.12)

lub po z czytaniu zmienia się funkcja (funkcja CODIERDATEN_LESEN) i ktoś nie zmieni funkcji po zmianie w work pliku FSW_PSW.MAN

na kodowanie (SG_codieren),

ale to najczęściej używanie złego profilu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Sęk w tym, że kodowałem do tej pory na profilu, który mam zapisany i bylo ok. Nic nie zmieniłem, a profile zaciągnięte są z sieci. Jaka moze byc przyczyna tego, że profilu nie mogę również edytować tzn nie pojawia się okno edycji? Po wpisaniu repxet oczywiscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz NCS 401 z standard tools 2.12 musisz mieć taki co można edytować

te 3 co są dostepne w sieci 3.0 to

expertmodus - kodowanie do serii i edycja ZCS lub FA bez pliku man w WORK

EXPERT MAN to kodowanie plikiem man ale bez okienka SGET

Revtor's NCS expert profile - to kodowanie plikiem man ma wszystkie funkcje do kodowania pojedynczego modułu, ja ten zawsze wybieram do zmiany parametrów w module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek całe życie się uczy...

Okazuje się, że przywracało mi ustawienia fabryczne przez to, iż chciałem zmienić wpis, którego nie można zmienić albo ja nie wiem jak go zmienić (czyt. może łącznie z innym wpisem?)

Odnośnie stroboskopowych świateł awaryjnych, zmieniałem BLINKIMPULS_WARNBLK z wert_01 na wert_03 co powodowało wywalenie błędu.

Pytanie czy wogóle mogę zakodować stroboskopowe awaryjne w moim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie. Już ogarnąłem moduł. Dzięki Din76 - jedyny chyba już, który pomaga na forum!

Na marginesie zapytam jeszcze, bo widzę, że wiedzę posiadasz - jakie moduły mogę "bezpiecznie" aktualizować (WinKFP) zwykłym kabelkiem. Jakich nie ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.